Afghánci ve Švédsku požadují, aby se Švédové naučili jejich jazyk darí a perštinu

Afghánci ve Švédsku požadují, aby se Švédové naučili jejich jazyk darí a perštinu

Integrace se obrátila vzhůru nohama: afghánští protestující se domnívají, že Švédové mají povinnost naučit se jejich jazyk perštinu a darí, aby mohli Švédové fungovat v „nové společnosti“. Takže, aby mohli Švédy přivítat v „nové společnosti“, Afghánci nyní organizují jazykové kurzy v perštině a v jazyku darí, informoval deník Nyheter Idag.  

Afghánský protest, který trvá již déle než měsíc, požaduje, aby byly všechny deportace do Afghánistánu zastaveny. A nyní, organizace Ung i Sverige (Mladí ve Švédsku), která stojí za demonstrací, chce uspořádat workshop, kde se Švédové budou učit darí a perštinu.

Podle informací o události, která je na Facebooku, je workshop důležitým úvodem k tomu, jak to Švédové budou zvládat v nové společnosti. Deník Ung i Sverige uvádí, že workshop je integrační projekt a že je důležitý pro to, aby se Švédové mohli přizpůsobit tomu, že Afghánci vstupují do společnosti.

Ung i Sverige píše:

„Jste vítáni učit se perštinu a darí, vítejte v nové společnosti.“

Zajistili jsme workshop v darí a perštině, na který se mohou přihlásit všichni Švédové, my máme mladé lidi, kteří vám pomohou naučit se daný jazyk. Toto je první úvod jazyka a je pro vás důležitý, abyste uspěli v nové společnosti. Bojujeme za to, aby naší afghánští mladí lidé zůstali a stali se součástí společnosti a proto i Švédové mají odpovědnost, aby byli součástí této společnosti. Jazyk není překážkou vzájemného porozumění, je to nástroj! Učíme se od sebe navzájem a společně se setkáváme s budoucností. Je to společnost, ve které jsou všichni spolu a spolu ji vytváříme. Vítejte v našem integračním projektu – perština a darí pro Švédy!“
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Afghánci ve Švédsku požadují, aby se Švédové naučili jejich jazyk darí a perštinu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*