AFD: Německo zpřísňuje zabezpečení proti hrozícímu terorismu, aby kontrolovalo opozici

AFD: Německo zpřísňuje zabezpečení proti hrozícímu terorismu, aby kontrolovalo opozici

Německá vláda v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou zpřísní bezpečnostní opatření v zemi pod záminkou zvýšené hrozby terorismu, aby také mohla kontrolovat politické protivníky a zvýšila daně, sdělil mluvčí berlínské pobočky pravicové Alternativy pro Německo (AFD) rádiu Sputnik.

Merkelová v neděli uvedla, že Německo a jeho spojenci dosáhli významných pokroků proti teroristické skupině Islámský stát a ta naopak zvýšila teroristickou hrozbu v Německu.

„Věřím, že naše vláda zpřísní bezpečnostní opatření. Bude tvrdit, že je to kvůli muslimským fundamentalistům. Ale bude to také použito ke zvýšení daní a k ovládání opozice uvnitř Německa. Ale je to více populární tah, pokud to spojíte s hrozbou terorismu,“ uvedl Ronald Glaser.

Podle Glasera, Německo nepotřebuje posílit svá bezpečnostní opatření, ale úřady by měly zajistit, aby se cizinci na německé půdě s napojením na teroristické aktivity vrátili bez odkladu do svých domovských zemí.

„Nepotřebujeme zpřísňovat naše zákony. Stávající zákony by mohly stačit. Cizí státní příslušníci, kteří jsou zapojeni do teroristických aktivit by měli být bez odkladu poslání domů,“ uvedl Glaser.

Glaser dodal, že finanční vazby mezi stávajícími náboženskými skupinami v Německu a zahraničními sponzory je třeba odříznout, aby byla zachována bezpečnost.

„Nemělo by docházet k žádnému financování ze strany zahraničních institucí pro náboženské skupiny v našich zemích, zejména pokud jsou napojené na teroristické aktivity,“ uvedl Glaser.

Dne 2. prosince, donucovací agentura EU Europol, varovala před zvýšenými útoky v Evropě v důsledku oslabení Islámského státu na Středním východě.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*