Aero Vodochody – dotacni podvod – 3x větší než Čapí hnízdo – oznameno agenture OLAF v Bruselu

Aero Vodochody – dotacni podvod – 3x větší než Čapí hnízdo – oznameno agenture OLAF v Bruselu

Případ 3x větší než Čapí hnízdo! ČT nemá zájem! Ve hře je ministerstvo obrany a orgán OLAF v Bruselu, Česká exportní banka a další instituce.

 

Dne 26. 8. 2015 jsem podal trestní oznámení na organizovanou zločinnou skupinu zaměstnanců největší české zbrojovky Aero Vodochody, která patří spol. Penta Investments (Dospiva).

Tato skupina vedená ředitelem pro výrobu Josefem Kadlecem, která se zabývala po léta nelegální výrobou pro jiné velké firmy jako např. Wikov, byla v prosinci 2013 odhalena. Josef Kadlec (ve firmě 25 let) a další dva zaměstnanci byli propuštěni. Trestná činnost byla poté zahlazena a nikdo nebyl potrestán. Z toho lze usoudit, že škody šly do desítek milionů. Pachatelům bylo dovoleno ponechat si prostředky nabyté trestnou činností výměnou za mlčenlivost.

Disponuji dokumenty od policie a dozorující státní zástupkyně potvrzující machinace s případem. Ačkoliv t. č. byla „vyšetřovaná“ podle místní příslušnosti na Praze východ, já jsem byl pozván k „podání vysvětlení“ na služebnu v okrese Kladno a nikoliv na tu, kde probíhalo „vyšetřování“ Vyšetřovatele věc moc nezajímala. Když skončil s protokolem, tak mi oznámil, že začne věc vyšetřovat přímo na půdě Aera ve Vodochodech, ačkoliv tato se na půdě okresu Kladno nenachází.

Za týden mi zaslal sdělení, že t. č. byla již v roce 2014 objasněna na Praze východ a odložena AA. Později jsem dostal od st. zástupkyně sdělení, že bylo vyslechnuto 125 osob a že se nepodařilo rozvinout teorii, že ve firmě operovala organizovaná skupina. Pouze u jednoho zaměstnance bylo prokázáno, že se dopustil páchání t. č. a to pouze on sám a způsobil škodu v rozsahu nikterak velkém. Pravomocné rozhodnutí již existuje. Co se týká odchodu dvou mnou zmiňovaných zaměstnanců, tak tito odešli z jiných důvodů a s pácháním t. č. nemají nic společného.

Styčným důstojníkem mezi Aerem a policií byl ředitel bezpečnosti David Pacola – bývalý policista samozřejmě -, který fakticky řídil vyšetřování t. č. tak, aby se dostalo do slepé uličky.Trestní oznámení totiž podal někdo jiný než spol. Aero a tato musela potom celou věc „hasit“.

Dne 1. 4. 2016 jsem zaslal oznámení agentuře OLAF v Bruselu. Toto bylo přijato s tím, že budu uvědoměn o tom, zdali tento případ otevřou. (Je 3x větší než Čapí hnízdo).

Dne 1. 5. 2016 jsem podal trestní oznámení o dotačním podvodu spáchaném ve spol. Aero

P.S.
Nyní jsem veden na úřadu práce jako nezaměstnaný. ÚP mi odmítá vyplácet podporu v nezaměstnanosti, ačkoliv jsem byl dva a půl roku zaměstnán na plný úvazek a zaměstnavatel za mě odváděl odvody. Jak vidno, tak se hoši z Penty starají o to, abych byl zlikvidován. Mají velký strach.
Úřednice na ÚP provokuje a snaží se vyvolat střet, kde já budu dohnán k nekorektnímu jednání a budu obviněn z
ublížení na zdraví. Ke konci května mi ÚP dluží 112 000 Kč. Od října jsem bez příjmů.Úřednice ÚP se odmítá řídit rozhodnutím nadřízeného orgánu, který její rozhodnutí o nepřiznání podpory zrušil a již podruhé podporu odmítá přiznat ze stejných důvodů, což nelze.
Jedná se o trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Trochu mi to připomíná totáč, policejní stát a mafiánský stát.
Vybrané dokumenty níže. Dopis na OLAF je k dispozici na požádání.

Aero_dotacni_podvod

Bradacova_AERO_VODOCHODY

Graessle_AERO

TheTimesAero

 

Jiří Dvořák
www.linkedin.com/in/george-dvorak-782738aa
Z redakční pošty

(Letiště Aero Vodochody, a.s. Foto: wikimapia.org)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*