Abe nominoval Trumpa na žádost USA na Nobelovu cenu míru

Abe nominoval Trumpa na žádost USA na Nobelovu cenu míru

Japonský premiér Shinzo Abe nominoval amerického prezidenta Donalda Trumpa na Nobelovu cenu míru za rok 2019 poté, co dostal příslušnou žádost od Washingtonu, informoval deník Asahi s odkazem na vládní zdroj.

Podle deníku Asahi, Abe dostal žádost od americké vlády prostřednictvím neoficiálních kanálů.

Tato zpráva přišla poté, co Trump řekl na tiskové konferenci v Bílém domě, že Abe předložil jeho jméno pro toto prestižní ocenění za zmírnění napětí se Severní Koreou. Americký vůdce uvedl, že mu Abe dal „nejkrásnější kopii dopisu, který poslal lidem, jenž rozdávají něco, zvané Nobelova cena a dodal, že „pravděpodobně jí nikdy nedostane, ale to je v pořádku.“

Trump v květnu oznámil, že „každý“ věří, že by měl získat Nobelovu cenu míru za úspěchy při řešení krize v Severní Koreji a dodal, že to nikdy nebylo jeho cílem a že jediná odměna, kterou opravdu chtěl, „je vítězství pro svět“.

Situace na Korejském poloostrově zaznamenala v loňském roce výrazné zlepšení, když severokorejský vůdce upevnil vztahy se Soulem a v červnu se v Singapuru účastnil historického summitu s Trumpem.

První vrcholný summit mezi USA a Severní Koreou vyústil v dohodu, která stanoví, že Severní Korea se bude snažit podporovat úplnou denuklearizaci poloostrova výměnou za to, že Spojené státy a Jižní Korea ukončí své vojenské cvičení, stejně jako případné zrušení amerických sankcí. Druhý summit mezi Trumpem a Kimem je naplánován na 27. až 28. února ve Vietnamu.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Abe nominoval Trumpa na žádost USA na Nobelovu cenu míru

  • Kolik bomb musí shodit na nevinné lidi americká letadla, aby dostal prezident USA Nobelovu cenu míru? Svět se zbláznil. Asi je třeba zavraždit co nejvíce lidí, protože mrtví neválčí. Tak si USA vykládají mír.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*