A proti propagandě americké u nás nebude nic?

A proti propagandě americké u nás nebude nic?

V novinách jsem si přečetl oznámení ministra vnitra Chovance, že na jeho ministerstvu vznikl dvacetičlenný výbor, který se bude zabývat potíráním ruské propagandy u nás.

Zíral jsem na tu zprávu, protíral jsem si oči a ptal se sám sebe, jestli bdím nebo sním? Výbor na potírání ruské propagandy? Sakra jak to, že o ní nic nevím? A to ležím v novinách a brouzdám po internetu od rána do večera? A to se bude potírat jen „propaganda ruská“? A na potírání propagandy americké, o které naopak vím až setsakra dobře, protože mě z ní denodenně brní hlava, nebude na ministerstvu vnitra nic? I když je tahle pravda zaoceánská stokrát a možná i tisíckrát lživější a podlejší než propaganda ruská, kterou bych spíš než propagandou nazval usměrňováním lží propagandy americké na pravou míru ?

Ale proč tedy bude výbor jen proti tzv. „propagandě ruské“ a ne též proti propagandě americké? Vždyť dnes už přece každý ví, že pokud se někde lže skutečně v dávkách a salvách, činí tak média americká, samotnými Američany nazvaná presstitutes, čili tiskovými děvkami. Denně nás o tom zpoza oceánu přesvědčují desítky amerických vědců a filozofů (Noam Chomsky), filmových režizérů (Oliver Stone), či desítky žurnalistů a politiků, včetně jednoho z členů někdejší Reaganovy vlády P.C.Robertse, tvůrce tzv reaganomics, která vedla k sérií jednání Gorbačov – Reagan o skončení Studené války.

Pochopitelně, od všech těch vzácných lidí, kteří se v zájmu pravdy zřekli zlatem vystlaného života, dostáváme jejich svědectví o lžích americké propagandy jakoby trošku podloudně – to je po internetu – protože naše média by si nic podobného zveřejnit netroufla. Takže pravdě – a to jak v USA i u nás a na Západě vůbec – chtěla-li lidi o těch svědectvích informovat a nechtěla-li současně pod nánosem americké lži poklidně zesnout, nezbylo, než se přestěhovat do podzemí internetu. Je to tady pochopitelně bez pohodlí, všechno se dělá na koleně a pro všechny z nás zde samozřejmě i bez odměn a výsluh, ale teplo se nám dělá u srdička z pocitu, že tak jako Chomsky, Stone a Roberts rozfoukávají poslední plaménky pravdy za oceánem, snažíme se i my – ve spolupráci s nimi – zde v Evropě o totéž.

Ale jak dlouho s tím ještě vydržíme? Co když výbor na potírání tzv. „ruské propagandy“ je ve skutečnosti jen prvním krůčkem, po kterém místní i mezinárodní likvidátoři pravdy vtrhnou i do internetu a rozmetají zde všechno na padrť? A namísto pravdy zanechají nejen zde, ale všude po světě, jen puch budoucí tisícileté globální lži?

 

Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “A proti propagandě americké u nás nebude nic?

  • Viděl jsem i seznam na internetu kde uváděli seznam ruských propagačních stránek.Vase svobodné noviny tam bohužel byli taky.Spise to byl seznam stránek kde se mluví pravda a uvádí se vše na pravou míru a to se jim právě nelíbí.Uz jsem si zvykl na to že člověk nesmí znát pravdu a musí se mu vtloukat do hlavy jen to co říká stát atd.At se na mě nikdo nezlobí ale jsem zastánce Ruska a divím se že jim ještě nedošla trpělivost a něco se nestalo.

  • Výbor pro neamerickou činnost nebo něco podobného. Chovanec se zbláznil a myslí si, že mu vše projde. Pokud voliči nepošlou ČSSD na smetiště dějin, bude ještě hůř. Nespojujte si ČSSD s tou stranou, kterou byla, když jí Zeman vytáhl ze dna až na vládnoucí stranu. ČSSD je díky stávajícímu vedení spíše podobná NSDAP. Nedovolme, aby u moci byli takoví lidé, jako je Chovanec nebo Sobotka.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*