A proti propagandě americké u nás nebude nic?

A proti propagandě americké u nás nebude nic?

V novinách jsem si přečetl oznámení ministra vnitra Chovance, že na jeho ministerstvu vznikl dvacetičlenný výbor, který se bude zabývat potíráním ruské propagandy u nás.

Zíral jsem na tu zprávu, protíral jsem si oči a ptal se sám sebe, jestli bdím nebo sním? Výbor na potírání ruské propagandy? Sakra jak to, že o ní nic nevím? A to ležím v novinách a brouzdám po internetu od rána do večera? A to se bude potírat jen „propaganda ruská“? A na potírání propagandy americké, o které naopak vím až setsakra dobře, protože mě z ní denodenně brní hlava, nebude na ministerstvu vnitra nic? I když je tahle pravda zaoceánská stokrát a možná i tisíckrát lživější a podlejší než propaganda ruská, kterou bych spíš než propagandou nazval usměrňováním lží propagandy americké na pravou míru ?

Ale proč tedy bude výbor jen proti tzv. „propagandě ruské“ a ne též proti propagandě americké? Vždyť dnes už přece každý ví, že pokud se někde lže skutečně v dávkách a salvách, činí tak média americká, samotnými Američany nazvaná presstitutes, čili tiskovými děvkami. Denně nás o tom zpoza oceánu přesvědčují desítky amerických vědců a filozofů (Noam Chomsky), filmových režizérů (Oliver Stone), či desítky žurnalistů a politiků, včetně jednoho z členů někdejší Reaganovy vlády P.C.Robertse, tvůrce tzv reaganomics, která vedla k sérií jednání Gorbačov – Reagan o skončení Studené války.

Pochopitelně, od všech těch vzácných lidí, kteří se v zájmu pravdy zřekli zlatem vystlaného života, dostáváme jejich svědectví o lžích americké propagandy jakoby trošku podloudně – to je po internetu – protože naše média by si nic podobného zveřejnit netroufla. Takže pravdě – a to jak v USA i u nás a na Západě vůbec – chtěla-li lidi o těch svědectvích informovat a nechtěla-li současně pod nánosem americké lži poklidně zesnout, nezbylo, než se přestěhovat do podzemí internetu. Je to tady pochopitelně bez pohodlí, všechno se dělá na koleně a pro všechny z nás zde samozřejmě i bez odměn a výsluh, ale teplo se nám dělá u srdička z pocitu, že tak jako Chomsky, Stone a Roberts rozfoukávají poslední plaménky pravdy za oceánem, snažíme se i my – ve spolupráci s nimi – zde v Evropě o totéž.

Ale jak dlouho s tím ještě vydržíme? Co když výbor na potírání tzv. „ruské propagandy“ je ve skutečnosti jen prvním krůčkem, po kterém místní i mezinárodní likvidátoři pravdy vtrhnou i do internetu a rozmetají zde všechno na padrť? A namísto pravdy zanechají nejen zde, ale všude po světě, jen puch budoucí tisícileté globální lži?

 

Lubomír Man
Loading...

Podobné články

Hon na Andreje Babiše

Hon na Andreje Babiše

Středověk byl docela krutou dobou. Přesto však je spojen s jistými ideály, které se více…

2 Komentáře “A proti propagandě americké u nás nebude nic?

  • Viděl jsem i seznam na internetu kde uváděli seznam ruských propagačních stránek.Vase svobodné noviny tam bohužel byli taky.Spise to byl seznam stránek kde se mluví pravda a uvádí se vše na pravou míru a to se jim právě nelíbí.Uz jsem si zvykl na to že člověk nesmí znát pravdu a musí se mu vtloukat do hlavy jen to co říká stát atd.At se na mě nikdo nezlobí ale jsem zastánce Ruska a divím se že jim ještě nedošla trpělivost a něco se nestalo.

  • Výbor pro neamerickou činnost nebo něco podobného. Chovanec se zbláznil a myslí si, že mu vše projde. Pokud voliči nepošlou ČSSD na smetiště dějin, bude ještě hůř. Nespojujte si ČSSD s tou stranou, kterou byla, když jí Zeman vytáhl ze dna až na vládnoucí stranu. ČSSD je díky stávajícímu vedení spíše podobná NSDAP. Nedovolme, aby u moci byli takoví lidé, jako je Chovanec nebo Sobotka.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*