A pak že se u nás děje kulový!

A pak že se u nás děje kulový!

Poslední říjnový týden byl přímo nabitý událostmi tak světového formátu, že si ho zahraničí ani nepovšimlo.

I když politický gurmánský kotlík obsahoval bombastické ingredience typu strýček z Kanady, ostrakizovaná oslava státního svátku s hradní show dajli mi medajli a peace for Tibet s dalajlámou osobně, výsledkem byl tak nanejvýš eintopf z toho, co dům dal.

Nechyběla ani ouvertura k nadcházejícímu výročí listopadového sametu, a veřejný casting na roli reinkarnovaného studenta Šmída, pro kterou byl vybrán, i s rizikem infarktu, starý pán ze zámoří.

Iniciativy za vyhlášení Týdne neklidu a neposlušnosti se ujala léty ošoupaná umělecká letka těžkého kalibru; seriáloví TV řemeslníci, hysterické feministky žádající okamžitou svobodu a demokracii, režiséři filmových propadáků pro diváka tupce, kteří nikdy nenatočí politický triller Dům z karet po česku, protože je to příliš riskantní..

Nechyběly ani revoluční matadorky, exkomunistky Moučková a Šiklová a spol.

Pěkně se do té nové totality opřel i věčný tribun českého národa exkomunista Pithart a projev protřelé poslankyně Němcové rozburácel Staromák potleskem.

Pořadem, hodným názvu Jak si žiješ, Česko? provázel kandidát na příštího prezidenta, exvekslák a univerzální muž miliardář Horáček osobně, který zřejmě celé toto open air divadelní představení neposlušných zatáhl.

Stranou nezůstal ani poslanec Gazdík,  Michael Jackson české politiky, který, placený z erární kasy, vyzýval k prezidentově abdikaci a bezostyšně napráskal kolegy za servilní omluvu Číně v kauze Dalajláma.

Svatý muž si tak  zamiloval český lid, až nám to pěkně podělal u Číňanů.

Ti na nás teď hodí místo levných internacionálních pracovních míst a investic bobek.

Konečně se Staromák pohroužil do meditativního mručení za svitu svíček a zvednutých véček za Masaryka, Havla, Jana Husa, mír, lásku, svobodu v čele se strýčkem z Kanady, který si mohl v době blížících se dušiček připadat jak na vlastním pohřbu.

Neposlušné čekal ještě pochod na Hrad, kde prohnali ponižující uličkou hanby, známou z koncentráků, hosty prezidenta.

Jsem zvědavá na Týdny neklidu vyhlášené hercem a ředitelem obskurního filmového festivalu Bartoškou a šíleně nasraného českého Boba Dylana alias Vojtu Dyka.

Jen se obávám, že tento ryze český halloween skončí v suterénu pražské kafrárny.

Čína zatím nekecá a maká. Asiaté vědí, že emoce jsou na tři tečky.

Dalajláma ani chamtivé české parlamentní cikády ji nevzrušují.

Zájem o Česko je jen průzkumem další politické příležitosti v rozvrácené Evropě.

 

( Demonstrace na Staroměstském náměstí 28. 10. 2016 Foto: ČTK)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “A pak že se u nás děje kulový!

  • Základ je každému vymyslet nějaké hanlivé přízvysko, jek ubohé. Špinit umíte, psát ne, krachovalá „novinářko“.

  • Nedívala jsem se na toto divadlo, stačilo mi, že jsem viděla úvod show arogantního Krause a jeho melody boys and girls a to mi tak rozčílilo, že kdybych se dívala na ten Staromák, že to bylo ještě daleko horší. Asi to byla z určitého pohledu přehlídka zoufalců a zároveň šťastných kandidátů na prezidenta, kteří současnému svým intelektem a férovostí nesahají ani po kotníky. A co ti zblblí umělci, to jsou tak hloupí nebo chtiví peněz? Vytvořili asi divadelní atmosféru a myslí si, že jsou spasitelé naší země. Místo, aby se zajímali o skutečná nebezpečí, kterých se v budoucnu můžeme při poklonkování USA a EU dočkat. Ať se podívají třeba do Francie co se tam děje to je vážná situace kdy stávkuje i policie a oni si budou hrát na spasitele a házet klacky pod nohy člověku, který má daleko větší rozhled a upozorňuje na nebezpečí a nabízí i určitá řešení. Tito trdlící se tím vůbec nebudou zabývat nebudou přece dobrovolně chtít řešit něco co je dosud nepálí. Hlavně, aby měli klid a své funkce. A myslím, že Hus by je pěkně slovy vypráskal..

  • Pokud chtějí političtí odpadlíci urvat moc tímto způsobem, musí pak uznat za zcela legitimní únorový převrat z roku 1948. Nemohou to dělat stejně a tvářit se, že to dělají jinak.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*