A. Merkelovou „uvítají“ billboardy Svobodných

A. Merkelovou „uvítají“ billboardy Svobodných

Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit

U příležitosti návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové nachystali Svobodní pojízdné billboardy s jasným vzkazem. Budou s nimi objíždět Prahu, a především místa, kde se bude Merkelová pohybovat – tj. kolem vlády, u Pražského hradu ad. Auta s billboardy vyjedou ve čtvrtek 25. srpna v 9:30 hod. od kanceláře europoslance Petra Macha – Opletalova 57, Praha 1.

„Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit,“ hlásají billboardy v němčině, tj. „Paní Merkelová, žádný diktát, jinak #czexit“. „Nelíbí se nám, že některé země se naučily v EU protlačovat věci silou, zatímco dřív se vždy hledala shoda všech. Paní Merkelová si zjevně myslí, že co si zamane, to prosadí i přes odpor jiných zemí, ať už jde o silnější integraci EU, bezvízový styk s Tureckem nebo třeba migrační kvóty,“,“ vysvětluje předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach, který v Evropském parlamentu od začátku důsledně proti povinným kvótám vystupuje a hlasuje.

Naše slova jsou výzvou i pro premiéra Sobotku. Občané mají právo se po Lisabonské smlouvě, která umožnila hlasovat o nás za našimi hranicemi, vyjádřit v referendu k setrvání v EU. Žádný tlak Merkelové, její návštěva u nás, otevřené či skryté ústupky naší vlády výměnou za dotace, ani odpor premiéra Sobotky na tom nic nezmění. Referendum o EU je jedním z dlouhodobých klíčových politických témat Svobodných pro občany v naší zemi,“ zdůrazňuje místopředseda Svobodných František Matějka.

„Nechceme Němcům mluvit do toho, jakou mají mít vládu. Pokud ale jejich představitelé – například prostřednictvím Evropské unie – strkají svůj nos do cizích věcí, nemohou se divit, když dostanou podobný vzkaz. Partnerství, i v Evropské unii, musí být založeno na důsledném a vzájemném respektu. Nic víc nežádáme a nic menšího nepřijmeme,“ doplňuje místopředseda Karel Zvára.

 

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “A. Merkelovou „uvítají“ billboardy Svobodných

  • Pochopte, ze Nemecko ma na svem uzemi stale jednotky USA a je tedy okupovanou zemi a vazalem USA. Tak jako cela EU je vazalem USA protoze je skrze NATO a potazmo USA ‚chranena‘. Tato ochrana je ve skutecnosti nejvetsi ohrozeni Evropy, protoze v pripade konfliktu budou nejdrive udery zasazeny ridici a radarove stanice a pak raketove zakladny a tedy i zeme, kde tyto zakladny NATO jsou umisteny!!! To je v podstate umyslem USA. Znicit sveho konkurenta Evropu a udrzet si roli hegemona. Na tomto konfliktu pracuji USA jiz delsi dobu a skrze puc na Ukrajine, ktery financovali a organizovaly USA provokuji neustale Rusko.

  • Sobotka v novodobé historii nahradil Háchu. Doufám, že čtvrtá říše nebude trvat tisíc let.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*