A. Merkelovou „uvítají“ billboardy Svobodných

A. Merkelovou „uvítají“ billboardy Svobodných

Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit

U příležitosti návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové nachystali Svobodní pojízdné billboardy s jasným vzkazem. Budou s nimi objíždět Prahu, a především místa, kde se bude Merkelová pohybovat – tj. kolem vlády, u Pražského hradu ad. Auta s billboardy vyjedou ve čtvrtek 25. srpna v 9:30 hod. od kanceláře europoslance Petra Macha – Opletalova 57, Praha 1.

„Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit,“ hlásají billboardy v němčině, tj. „Paní Merkelová, žádný diktát, jinak #czexit“. „Nelíbí se nám, že některé země se naučily v EU protlačovat věci silou, zatímco dřív se vždy hledala shoda všech. Paní Merkelová si zjevně myslí, že co si zamane, to prosadí i přes odpor jiných zemí, ať už jde o silnější integraci EU, bezvízový styk s Tureckem nebo třeba migrační kvóty,“,“ vysvětluje předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach, který v Evropském parlamentu od začátku důsledně proti povinným kvótám vystupuje a hlasuje.

Naše slova jsou výzvou i pro premiéra Sobotku. Občané mají právo se po Lisabonské smlouvě, která umožnila hlasovat o nás za našimi hranicemi, vyjádřit v referendu k setrvání v EU. Žádný tlak Merkelové, její návštěva u nás, otevřené či skryté ústupky naší vlády výměnou za dotace, ani odpor premiéra Sobotky na tom nic nezmění. Referendum o EU je jedním z dlouhodobých klíčových politických témat Svobodných pro občany v naší zemi,“ zdůrazňuje místopředseda Svobodných František Matějka.

„Nechceme Němcům mluvit do toho, jakou mají mít vládu. Pokud ale jejich představitelé – například prostřednictvím Evropské unie – strkají svůj nos do cizích věcí, nemohou se divit, když dostanou podobný vzkaz. Partnerství, i v Evropské unii, musí být založeno na důsledném a vzájemném respektu. Nic víc nežádáme a nic menšího nepřijmeme,“ doplňuje místopředseda Karel Zvára.

 

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných
Podobné články

Ochrana společnosti či cenzura

Ochrana společnosti či cenzura

Na začátku článku, kterým bych chtěl alespoň prozatím uzavřít sérií článku věnovaných problematice mediální cenzury…

2 Komentáře “A. Merkelovou „uvítají“ billboardy Svobodných

  • Pochopte, ze Nemecko ma na svem uzemi stale jednotky USA a je tedy okupovanou zemi a vazalem USA. Tak jako cela EU je vazalem USA protoze je skrze NATO a potazmo USA ‚chranena‘. Tato ochrana je ve skutecnosti nejvetsi ohrozeni Evropy, protoze v pripade konfliktu budou nejdrive udery zasazeny ridici a radarove stanice a pak raketove zakladny a tedy i zeme, kde tyto zakladny NATO jsou umisteny!!! To je v podstate umyslem USA. Znicit sveho konkurenta Evropu a udrzet si roli hegemona. Na tomto konfliktu pracuji USA jiz delsi dobu a skrze puc na Ukrajine, ktery financovali a organizovaly USA provokuji neustale Rusko.

  • Sobotka v novodobé historii nahradil Háchu. Doufám, že čtvrtá říše nebude trvat tisíc let.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*