„80% dospělých“: Švédský zubař vyhozen a zruinován za to, že odhalil dětské migranty jako dospělé

„80% dospělých“: Švédský zubař vyhozen a zruinován za to, že odhalil dětské migranty jako dospělé

Švédský zubař, který byl zruinován poté, co byl vyhozen a pokutován za to, že zjistil, že více než 80 procent jeho dětských pacientů uprchlíků bylo ve skutečnosti dospělých, řekl kanálu RT, že lidé, kteří přicházejí do jeho země, by neměli lhát o svém věku.   

Příběh Bernta Herlitze, zubního lékaře ze švédského ostrova Gotland, se dostal do pozornosti v roce 2016, když odhalil nepříjemnou pravdu. Herlitz analyzoval zuby mladých migrantů „bez doprovodu“, kteří začali přicházet do skandinávské země v době, kdy vypukla nejhorší uprchlická krize od druhé světové války, která zasáhla Evropu. Ukázalo se, že zuby moudrosti „dětí“ byly plně vyvinuty v 80% případů, což jasně dokazuje, že jeho pacienti byli daleko od toho, aby byli nezletilí.„Pokud máte rentgen, můžete snadno ověřit, že je osoba starší 18 let. Přibližně 80 procent bylo dospělých,“ řekl v rozhovoru s kanálem RT.

Herlitz sdílel své obavy s imigračním důstojníkem, který mu doporučil, aby podal zprávu o svých zjištěních. Přesto reakce jeho zaměstnavatelů byla šokující – vyhodili ho a tvrdili, že porušil lékařskou mlčenlivost.

„Byl jsem propuštěn, protože jsem se řídil pokyny, které mi dala žena z imigračního úřadu. Poslala jsem imigrační kanceláři e-mail, že mohu potvrdit, že ti lidé jsou starší 18 let,“ pokračoval.

Zubní lékař pak žaloval zaměstnavatele a vyhrál odškodné. Region Gotland se však odvolal k nejvyššímu pracovnímu soudu ve Stockholmu a najal jednoho ze švédských předních právníků, aby ho „rozdrtil“, jak píše na svých internetových stránkách. Dne 4. července se dozvěděl, že svůj případ prohrál a také připustil, že to znamenalo „ekonomický bankrot pro něj a jeho rodinu“. „Zubní lékař, který pracoval v tomto odvětví 10 let, byl pokutován částkou asi 470 000 švédských korun (asi 1 198 425.000 Kč)

Bernt se domnívá, že učinil správnou věc, že odhalil migranty, kteří lžou o svém věku. „Myslím, že by neměli lhát, aby přišli do Švédska,“ vysvětlil kanálu RT.

Kanál RT poslal regionálním orgánům v Gotlandu žádost o vysvětlení této situace. Dosud nedostal žádnou odpověď.

Problém dospělých uprchlíků, kteří tvrdí, že jsou „nezletilí bez doprovodu“, není v Evropě, která čelí velkému přílivu přistěhovalců od roku 2015, ničím novým. Zpráva německé vlády, která unikla do médií v roce 2017, odhalila, že přibližně 43 procent migrantů v zemi, kteří tvrdí, že jsou děti, jsou ve skutečnosti dospělí. V Dánsku je toto číslo 74 procent.   

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Bernt Herlitz Foto: savemysweden.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*