8 dalších oblastí ve Švédsku bylo přidáno na seznam tzv. „No-go zón“

8 dalších oblastí ve Švédsku bylo přidáno na seznam tzv. „No-go zón“

Nová zpráva švédské policie přidala dalších osm oblastí na seznam „zvláště nebezpečných“, kde donucovací orgány a další záchranné služby nemohou bezpečně vykonávat svou práci.  

V roce 2015 vydala švédská policie zprávu, ve které popisuje 53 okresů v celé zemi jako „zranitelné“ a 15 okresů označuje za „obzvláště zranitelné“. Zranitelné oblasti jsou označovány jako oblasti s vysokou mírou kriminality a chudobou, kde policie čelí jedinečným výzvám a musí zde přizpůsobit svůj přístup. Tyto čtvrti mohou také hostit násilný náboženský extremismus a místní obyvatelé nehlásí zločiny na policii kvůli obavám z pomsty.

Nová zpráva, které dosud nebyla zveřejněna, ale byla viděna novináři deníku DN, přidává na seznam dalších 8 oblastí, čímž se jejich počet zvýšil na 23.

Tyto nové oblasti se nacházejí ve městech Boras, Göteborg, Landskrona, Malmö, Uppsala a v hlavním městě Stockholmu.Podle Lindy Staafové, vedoucí zpravodajského oddělení národní policie NOA, měly být tyto oblasti klasifikovány jako „obzvláště zranitelné“ již dříve, ale informace o nich nebyly k dispozici.

„V porovnání s poslední zprávou máme nyní více vědomostí a lepší obraz,“ řekla deníku DN.

Policie požádala o více zdrojů pro řešení těchto problémových čtvrtí.

„My víme, jak pracovat, pokud jde o problémy v této oblasti a naše dvě předešlé obzvláště zranitelné oblasti, to není problém. Ale abychom to mohli dělat správným způsobem, měli bychom dostat přinejmenším dalších sto zaměstnanců,“ řekl šéf policie Stefan Sintéus deníku DN.

Tyto oblasti, které často hostí velkou část přistěhovalecké nebo v zahraničí narozené populace, jsou v médiích popisovány jako „no-go zóny“. Ale toto označení bylo odmítnuto švédskou policií, která připouští, že i když jsou v těchto čtvrtích potíže, nejsou takové, že by se nedaly úspěšně řešit.

Ale u některých poskytovatelů služeb je termín „no-go zóny“ více přesnější. Prezident švédské ambulance v březnu vyzval pro zvýšení bezpečnosti svých zaměstnanců při práci v takzvaných „no-go zónách“ s tím, že pracovníci potřebují speciální vojenské vybavení, které by odolalo nebezpeční v oblastech obydlených převážně migranty. V březnu dokonce státní poštovní služba PostNord zastavila doručování pošty na některé adresy v blízkosti problémového Stockholmského předměstí Rinkeby, kde na začátku tohoto roku proběhly rozsáhlé nepokoje.

 

(RT/ svobodnenovny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*