72 bomb denně – Jak USA šířily „demokracii“ a „svobodu“ v roce 2016

72 bomb denně – Jak USA šířily „demokracii“ a „svobodu“ v roce 2016

Mezi mnohými dalšími historickými momenty, ke kterým došlo v roce 2016, armáda Spojených států shodila neuvěřitelných 26.171 bomb na cizí národy.

To je jen stěží dobrá zpráva pro ty na druhém konci a mezitím co se konflikt šíří na Středním východě a vláda prosazuje totální válku s Ruskem a Čínou, obyčejný Američan, ten, který zaplatí účet z války penězi z daní, by si měl udělat nějakou sebeanalýzu.

Jsou hodnoty, na kterých byl tento národ založen, sdíleny s celým světem prostřednictvím násilí a ničení?

Byla americká vynalézavost ve všech oblastech vědy a produktivity zastíněna schopností vyvinout vůli oligarchie prostřednictvím policejních akcí a neřízeného bombardování?

americka demokracie

Dostaneme se někdy do bodu, kdy se řekne, že je už toho dost a bude připuštěno, že bombardování lidí nevytváří mír ani nedosahuje tužeb svobodných a morálních lidí?

Jak uvádí McClatchyDC:

Spojené státy shodily loni 26.171 bomb, o 3.027 více než v roce 2015.

Podle analýzy údajů ministerstva obrany od Rady pro mezinárodní vztahy, bezpartajního think tanku, většina bomb byly shozeny v Iráku a Sýrii. Amerikou vedená mezinárodní koalice bojuje proti Islámskému státu v obou zemích a provádí letecké operace ve snaze zmenšit oblast ovládanou touto teroristickou organizací.

Téměř stejné množství bomb bylo shozeno v Sýrii (12.192) i v Iráku (12.069) minulý rok. Zdroj.

To činí v průměru něco málo přes 72 bomb denně po dobu celého roku.

usa bomby

Co činí tento „úspěch“ ještě pozoruhodnější je, že většina této munice byla údajně shozena na cíle Islámského státu, teroristickou organizaci, o které dokonce i členové amerického Kongresu tvrdí, že je skrytě financována Spojenými státy.

A co je ještě více pozoruhodnější, je fakt, že USA nejsou momentálně právně ve válce s jakýmkoli národem, i když všechny bomby spadly na zemi a na lidi, kteří nejsou v otevřeném konfliktu proti USA.

„Jak neuvěřitelné to je….Spojené státy teď nejsou technicky ve válce s jakoukoliv zemí, ale shodily více než 26.000 bomb jen v roce 2016 během působení „protiválečného“ prezidenta. Máme celou generaci Američanů, kteří žijí pouze v rámci systému „věčné války“. Čas už dávno vypršel na předefinování těchto otázek.“ – Ben Swann.

A konečně, co dělá tento „úspěch“ ještě výraznější je kognitivní disonance spojená se skutečností, že USA udržují iluzi, že jsou mírotvorným národem a všechny tyto bomby, stejně jako stovky tisíc bomb shozených za posledních osm let byly svrženy za účelem míru při správě nositele Nobelovy ceny za mír.

americka demokracie 2

To je orwellovský double-think (dvoj-myšlení) v té nejlepší kvalitě.

„Měl bych přivítat téměř každou válku, protože si myslím, že ji tato země potřebuje,“ – prezident Theodore Roosevelt.

Dostatečně předvídavé, jak to je, výše uvedené tvrzení bývalého amerického prezidenta je ještě více udivující, teď, když vezmete v úvahu postoj zbrojařských dodavatelů, kteří vidí možnost třetí světové války jako potenciálně velkou obchodní příležitost.

Americká veřejnost  i svět byli již dávno varováni o nebezpečí, když bude dovoleno vojensko-průmyslovému komplexu stát se nedílnou součástí amerického ekonomického přežití.

Spojené státy jsou samozvaným andělem demokracie ve světě, ale tak jak varoval George Orwell, válka je zdravím pro stát a v jazyce Newspeak, demokracie je jen termín, který se používá k utajení reality válek.

 

(Wakingtimes/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “72 bomb denně – Jak USA šířily „demokracii“ a „svobodu“ v roce 2016

  • Tak zaplatí občan USA. . to není tak úplné pravda. Občan USA si může koupit to co může pouze díky petrodolaru a ten se udrží jen díky bombardování neposlušných států. Zářný příklad je Kaddáfí. Dolar se držel jako jediná světová rezervní měna a okrádal všechny jen proto, že USA zpracovali veškerou konkurenci a občané USA žili z produktů svého koloniálního impéria aniž by velká část z nich tušila jak to funguje. Dále to tak ale už nebude, už nejsou jediná štika v rybníku.

  • Vojensko-průmyslový komplex USA si to žádal. V klidu a míru se kšefty se zbraněmi nehýbou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*