71letý muž nakažený koronavirem utekl z italské nemocnice a odjel taxíkem

71letý muž nakažený koronavirem utekl z italské nemocnice a odjel taxíkem

71letý muž nakažený koronavirem uprchnul z nemocnice v italském Miláně a zavolal si ke svému útěku taxi. Italské úřady taxy vystopovaly a muže zatkly.  

Taxikář se sám umístil do karantény.Muž, který byl hospitalizován s koronavirem a izolován na oddělení infekčních nemocí v nemocnici Sant’Anna v italském Comu, se rozhodl, že se cítí dost dobře na to, aby odešel, takže si posbíral své věci a unikl z nemocnice, podle deníku La Repubblica.

71letý muž si ke svému útěku zavolal taxi a odjel domů do Casniga – asi 100 km od města Como.

Když si zaměstnanci nemocnice všimli jeho nepřítomnosti, informovali policii. Vojsko z Bergamu pak dorazilo k domu muže, kde byl zatčen a odvezen zpět do nemocnice.

Taxikář, který o ničem nevěděl, se rozhodl umístit se dobrovolně do karantény.

Minulý týden bylo 18 lidí – z toho 12 cizinců – přistiženo, jak se pokoušeli vyhnout se autoritám ve snaze uniknout z karanténní zóny v italské Lombardii.

V sobotu vydalo americké ministerstvo zahraničí cestovní doporučení úrovně 4 – nejvyšší úroveň – a vybídlo Američany, aby necestovali do dvou infikovaných italských regionů ve středu ohniska: Lombardie a Veneto.

Od té doby se však virus rozšířil, přičemž italský region Emilia-Romagna překonal region Veneto, pokud jde o potvrzené případy koronaviru. Podle zprávy má Emilia-Romagna 544 případů,  zatímco Veneto má 360 případů.

Lombardie zůstává nejvíce postiženým regionem v Itálii, doposud bylo potvrzeno 1820 případů.

Ve středu Itálie zaznamenala 3 089 potvrzených případů nakažení koronavirem a 107 úmrtí, přičemž 276 lidí bylo označeno za „uzdravené“.

Devatenáct z dvaceti regionů Itálie bylo infikováno koronavirem, přičemž virus se nejvíce soustředí v severních oblastech.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*