65% skotských teenagerů nechce více imigrace

65% skotských teenagerů nechce více imigrace

Studie u více než 1 700 středoškolských dětí ve státních školách po celém Skotsku, kterou zadala skotská vláda, usilovala o názory u osob od 11 do 18 let na největší politickou otázku ve Velké Británii.      

Šokující průzkum společnosti Ipsos Mori ukázal, že dvě třetiny skotské mládeže chtějí buď zastavit imigraci, nebo zastavit její nárůst.

„Je důležité, abychom se angažovali s mladými lidmi a hledali jejich názory a otázky, které se týkají jich a jejich budoucnosti, včetně přistěhovalectví,“ řekl mluvčí skotské vlády.

Třicet pět procent skotské mládeže (ve věku od 11 do 18 let) chce, aby tok migrace zůstal stejný. Třicet procent chce přistěhovalectví snížit nebo úplně zastavit. Pouze 15 procent chce, aby přistěhovalectví stoupalo a 20 procent na to nemá žádný názor.

Skotská vláda se domnívá, že závazek Spojeného království snížit migraci představuje riziko pro hospodářskou prosperitu severně od hranice, protože se domnívá, že je třeba zachovat úroveň přistěhovalectví, a nikoli ji snížit, aby ekonomika mohla růst.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*