6 výjimečných případů, kdy si děti vzpomněly na své minulé životy

6 výjimečných případů, kdy si děti vzpomněly na své minulé životy

Reinkarnace je fascinující téma, které zůstalo příliš dlouho druhořadé pro vědecké studie. Naštěstí toto téma začalo nedávno přitahovat vážný zájem ze strany vědecké komunity. Před několika desítkami let, americký astronom a astrobiolog Carl Sagan uvedl, že „existují tři témata v oblasti (parapsychologie), které si podle něj zaslouží seriózní studie.“ Jedno z nich je, „že malé děti někdy uvádí podrobnosti o svém minulém životě, což se při prověření ukáže být přesné a o kterých by děti nemohly vědět jinak, než díky reinkarnaci. „Došlo k rychlému posunu vpřed až do dnešních dnů, a byly provedeny úžasné objevy, díky tomu, že více vědců začalo studovat tento zajímavý a nevysvětlitelný – přinejmenším z pohledu materialistického vědeckého světového názoru- fenomén. Předměty jako reinkarnace patří k nematerialistickým vědám, což je oblast výzkumu, která si zaslouží více pozornosti. Sám velký Nikola Tesla prohlásil: „Ten den, kdy věda začne studovat nefyzikální jevy, učiní větší pokroky v jedné dekádě, než ve všech předchozích stoletích své existence.“

Psychiatr University of Virginia Jim Tucker je pravděpodobně přední výzkumný pracovník na toto téma a v roce 2008 vydal přehled případů, které nasvědčují reinkarnaci v časopise Explore.

Typický příklad reinkarnace, který popsal Jim, zahrnuje subjekty popisující zkušenosti z minulých životů. Zajímavé na tom je, že 100 procent jedinců, kteří si vzpomínají na svůj minulý život, byli děti. Průměrný věk, kdy si začnou pamatovat zážitky svého minulého života je 35 měsíců, a jejich popisy událostí a zážitků ze svého minulého života jsou často rozsáhlé a pozoruhodně podrobné. Tucker poukázal na to, že tyto děti mají velmi silné emocionální nadšení, když hovoří o svých zkušenostech, někteří skutečně pláčou a prosí své rodiče, aby věřili tomu co říkají, jako jejich předchozí rodina.

Podle Tuckera:

Tyto subjekty obvykle přestanou hovořit o svých minulých životech ve věku šesti až sedmi let, a u většiny se zdá, že ztratí své domnělé vzpomínky. To je věk, kdy děti začínají chodit do školy a začínají s více zkušenostmi v běžném životě, stejně jako když mají tendenci ztrácet své rané vzpomínky z dětství.  

     

Sam Taylor   

Sam Taylor bylo jedno dítě, které Tucker studoval a psal o něm. Narozené 18 měsíců po smrti svého dědečka, začalo si prvně připomínat podrobnosti o svém minulém životě, když mu bylo něco přes rok:

Když mu bylo 1,5 let, podíval se na svého otce, který mu měnil plenky a řekl: „ Když jsem byl ve tvém věku, měnil jsem zase tvé plenky.“ Poté začal hovořit o tom, jak byl jeho dědečkem. Nakonec řekl podrobnosti o životě svého dědečka, že si jeho rodiče byli jistí, že se tyto informace nemohl dozvědět běžnými prostředky, jako je například skutečnost, že sestra jeho dědečka byla zavražděna, a že jeho babička používala kuchyňský robot, aby denně dělala dědečkovi mléčné koktejly na konci jeho života.zdroj

Ryan- chlapec ze Středního východu    

Ryanův příběh začal, když mu bylo 4 roky, kdy zažíval časté, hrozné noční můry. Jakmile mu bylo pět, učinil oznámení své matce. Řekl jí: „Kdysi jsem byl někdo jiný.“

Ryan často hovořil o „návratu domů“ do Hollywoodu a prosil svou matku, aby jej tam vzala. Vyprávěl ji detailní příběh o setkání s hvězdou jako Rita Hayworthová, tančení pro Broadway productions, a práci pro agenturu, kde lidé často měnili svá jména. Dokonce si vzpomněl, že název ulice ve které žil, mělo ve svém názvu slovo „Rox“.

Ryanova matka Cyndi uvedla, že „jeho příběhy byly tak detailní a byly tak rozsáhlé, že by si to prostě dítě nemohlo vymyslet.“

Cyndi se rozhodla prozkoumat některé knihy o Hollywoodu z místní knihovny v domnění, že možná něco v knize upoutá pozornost jejího syna, a také se tak stalo. Cyndi uvedla, že jakmile našla obrázek muže (dole) – Ryan tvrdil, že to byl on v jeho minulém životě- všechno se změnilo.

ryan v minulem zivote

Rodina se rozhodla vyhledat Tuckera a požádat jej o pomoc, ten převzal tento případ a začal jej zkoumat. Po pouhých přibližně dvou týdnech, filmový archivář z Hollywoodu byl schopen potvrdit totožnost muže na fotografii. Snímek byl z filmu s názvem „Night After Night“ a ten muž byl Marty Martyn, který byl ve filmu navíc a později se stal vlivným manažerem Hollywoodu, než v roce 1964 zemřel.

Martyn ve skutečnosti také tančil na Broadwayi, pracoval v agentuře, kde byla často vytvářena nová herecká jména pro klienty, cestoval do Paříže a žil na adrese 825 North Roxbury Drive v Beverly Hills. Jednalo se o všechny detaily, které Ryan sdělil Tuckerovi předtím, než se dozvěděl o totožnosti, kterou popsal. Ryan například věděl, že adresa obsahovala slovo „Rox“. Ryan byl také schopný si vzpomenout, kolik dětí Martyn měl a kolikrát byl ženatý. Ještě více pozoruhodnější je skutečnost, že Ryan věděl, že Martyn měl dvě sestry, ale Martynova vlastní dcera to nevěděla. Ryan si také pamatoval na jejich afroamerickou služku, kterou Marty a jeho manželka zaměstnávali. To jsou jen některé z hromady neuvěřitelných faktů, které si Ryan pamatuje ze svého předchozího života jako Marty Martyn, i když, čím je starší, jeho vzpomínky se ztrácejí.

 

Chanai Choomalaiwong

Chanai je chlapec z Thajska, který, když mu byly tři roky, začal tvrdit, že byl učitelem jménem Bua Kai, který byl zastřelen, když jen na kole do školy. Chlapec prosil a prosil, aby jej vzali k rodičům Bua Kaie, o kterých se domníval, že jsou jeho vlastní rodiče. Znal přesně vesnici, ve které žili, a nakonec přesvědčil svou babičku, aby jej tam vzala. Podle výzkumu:

Jeho babička uvedla, že poté, co vystoupil z autobusu, Chanai ji vedl k domu, kde žil starší pár. Chanai pár poznal, jednalo se o rodiče Bua Kaie, učitele, který byl zastřelen na cestě do školy, pět let před narozením Chanaie.

Fascinující je, že Kai a Chanai měli něco společného. Kai, který byl zastřelen zezadu, měl malé kulaté rány na zátylku, které jsou typické vstupní rány a větší vstupní rány na čele. Chanai se narodil se dvěma mateřskými znaménky, malým, kulatým mateřským znaménkem na zátylku a větším, nepravidelně tvarovaným znaménkem vepředu.

 

Případ P.M  

P.M byl chlapec, jehož nevlastní bratr zemřel na neuroblastomu 12 let před jeho narozením. Jeho bratr byl diagnostikován poté, co začal kulhat a utrpěl patologickou zlomeninu ne jeho levé holenní kosti. Postoupil biopsii uzlu na temeni, těsně nad pravým uchem a chemoterapii prostřednictvím centrální linky jeho pravé vnější krční žíly. V době své smrti byl dva roky starý a byl slepý na levé oko.

P.M se narodil se třemi mateřskými znaménky, které odpovídaly zranění jeho bratra, stejně jako otoku 1 cm v průměru nad jeho pravým uchem a tmavou, šikmou značku na pravém spodním okraji jeho krku. Měl také to, co je známé jako „leukoma rohovky“, což způsobilo, že byl prakticky slepý na své levé oko. Jakmile P.M začal chodit, poměrně kulhal, šetřil si levou stranu, a ve věku kolem 4.5 let prosil svou matku, že se touží vrátit do jejich předešlého domova, který popisoval s velkou přesností. Hovořil také o bratrově operaci na temeni hlavy, přestože že o tom nikdy předtím nehovořil.

 

Kendra Carter

Když Kendra začala s výukou plavání ve věku 4 let, okamžitě si vyvinula citovou vazbu na svou trenérku. Krátce poté, co začala se svými lekcemi, začala tvrdit, že trenérčino dítě zemřelo a že trenérka byla nemocná a vytlačila ven její dítě. Kedřina matka byla vždy při její výuce, a když se zeptala Kendry, jak ví o těchto věcech, její odpověď zněla: „Jsem to dítě, které bylo v jejím bříšku.“ Kendra pokračovala popisujíc potrat a její matka později zjistila, že trenérka skutečně měla potrat 9 let před tím, než byla Kendra narozena:

Kendra byla velmi šťastná a temperamentní, když byla se svou trenérkou, jinak byla velice klidná, a její matka jí dovolila trávit se svou trenérkou stále více a více času, dokud u ní trávila tři noci v týdnu. Nakonec, trenérka se nepohodla s Kendřinou matkou a odřízla veškerý kontakt s rodinou. U Kendry poté nastaly deprese a nemluvila 4,5 měsíce. Trenérka obnovila více omezený kontakt a Kendra pomalu začala znovu mluvit a účastnit se aktivit.     

 

James Leininger     

James byl čtyři roky starý chlapec z Louisiany. On věřil, že byl jednou pilotem ve druhé světové válce, který byl sestřelen nad Iwo Jima, ostrov, o který Spojené státy válčily v roce 1945.

Jeho rodiče si to poprvé uvědomily, když James začal mít noční můry, probouzel se a křičel „letadlo zasaženo“ a „letadlo v ohni“. Věděl takové podrobnosti o letadle z druhé světové války, že bylo nemožné, aby to mladík v jeho věku věděl. Například, když matka nazvala objekt na spodní straně modelu jako bombu, byla okamžitě opravena Jamesem, že se jedná o „přídavnou nádrž“. V dalším příkladu, on a jeho rodiče sledovali dokumentární film, kde komentátor nazval japonský letoun Zero, když James trval na tom, že to byl Tony. V obou případech se ukázalo, že měl James pravdu.

James také trval na tom, že ve svém předchozím životě odjel pryč lodí s názvem Natoma, která, jak Leiningers zjistil, byla letadlová loď (USS Natoma Bay). James uvedl, že jeho předchozí jméno bylo také James, a překvapivě, v letce USS Natoma Bay byl pilot jménem James Huston, který byl zabit při akci v nad Tichým oceánem.

Dr. Tucker získal dodatečné dokumenty pro několik prohlášení Jamese Leiningera a ty byly získány předtím, než někdo v rodině vůbec slyšel jméno James Huston nebo USS Natoma Bay.

Zeptejte se sami sebe, jak by si mohl dvouletý chlapec z Louisiany pamatovat, že byl pilotem ve druhé světové válce a že byl sestřelen nad Pacifikem?

Největším skeptikem v tomto případu byl chlapcův otec, který poznamenal, že „je zatvrzelým skeptikem, ale informace, které jim James poskytl, byly neuvěřitelné a neobvyklé. Pokud se chce někdo podívat na tato fakta, prozkoumat je, je vítán a může prozkoumat vše, co máme,“ uvedl otec. Zdroj

 

Můj pohled na reinkarnaci

 

Já osobně a bezvýhradně věřím, že reinkarnace je skutečná, ale nemyslím si, že je to jediná možnost pro to, co se odehrává po smrti. Věřím, že se některé duše mohou převtělit do jiného života, jak můžeme vidět na případech výše. Také věřím, že se některé z nich mohou inkarnovat na jiných planetách, jako bytosti, které bychom považovali za mimozemšťany. Navíc se domnívám, že je to jednou z možností pro duši. Možná mají možnost cestovat do jiných dimenzí a tam prožívat život, nebo se zcela zřekne reinkarnace a prožívá život v nefyzické oblasti, osvobozena od fyzického těla. Možná, že se duše musí i nadále reinkarnovat, dokud nezíská určité ponaučení, aby se přesunula do další „úrovně?“ Domnívám se také, že existuje společné místo, odkud všechny duše pochází, takže tam možná někteří z nás jdou. Věřím, tak jak věřil i Platón, že když duše vstupuje do fyzického těla, zapomene, odkud pochází, a nevzpomíná si na své předchozí zkušenosti. Nevěřím, že tento hmotný svět je jediná existence; existují světy, které jsou nad rámec našich fyzických smyslů. Možná se s nimi seznámíme v posmrtném životě?

Samozřejmě mohu jen spekulovat, ale opravdu si nemyslím, že je reinkarnace jedinou možností pro duši opouštějící své tělo. Možná, že má duše volbu se reinkarnovat? Možná, že existují ještě jiné možnosti.

https://med.virginia.edu/perceptual-studies/wp-content/uploads/sites/267/2015/11/REI37.pdf

http://www.rd.com/health/conditions/chilling-reincarnation-stories/

http://uvamagazine.org/articles/the_science_of_reincarnation

http://www.collective-evolution.com/2016/05/05/6-extraordinary-cases-of-kids-who-remember-their-past-lives/


Loading...

Podobné články

4 Komentáře “6 výjimečných případů, kdy si děti vzpomněly na své minulé životy

 • Ukázali jsme si již mnoho svědectví o pravdivosti Órigena a jeho díla „De Principiis“, což je první teologický systém pra-původního křesťanství — a ano — pravá, originální podoba křesťanství!

  Později bohužel došlo k církevní cenzuře, jejímž důsledkem je, že dnešní křesťané manipulovaní svými „pastýři“ reinkarnaci odmítají a tvrdí, že je v rozporu s jejich dogmaty.

  Zbyly jen střípky pravdy, např. v biblickém kanonickém listu Jakubově se důtklivě upozorňuje na to, že náš jazyk může zapálit „kolo zrození”. (3,5-6, srov. Kazatel 12,6)

  Váha tohoto Jakubova výroku se ještě podstatně zvyšuje, když si uvědomíte, že Jakub byl Ježíšovým bratrem a prvním vůdcem církve po Kristově odchodu » Ano! Tady jsme přímo u pramene poznání a každý hledač pravdy by měl zpozornět!

  …výklad: Zlá slova mohou vygenerovat negativní energii, která může znovu uvést do chodu koloběh opětovných zrození dotyčného člověka. To znamená, že se dotyčný musí opět inkarnovat, aby napravil škodu. Jinými slovy… zasejete špatnou, negativní karmu, kterou pak budete muset napravovat i v dalším životě!

  6 A jestiť jazyk jako oheň a svět nepravosti. Takť jest, pravím, postaven jazyk mezi údy našimi, nanečišťující celé tělo, a rozpalující kolo narození našeho, jsa rozněcován od ohně pekelného. (Jakub 3:6)

  http://www.ragauian.cz/zbytky-zlikvidovaneho-poznani-o-znovuzrozovani-a-prevtelovani-duse-lze-nalezt-i-v-bibli/

  Origenův spis Περί ἀρχῶν (Peri archón „O základech“, De principiis) obsahuje nejstarší JEŠTĚ NEZFALŠOVANÝ křesťanský teologický systém… zabývá se hmotným světem, stvořením člověka, člověkem jako padlou bytostí uzavřenou v hmotném těle… Cílem lidí je návrat do vysokých (nehmotných) úrovní… z odělenosti ZPĚT DO JEDNOTY… o tom VŠECHNO je!

  http://www.ragauian.cz/origenovo-dilo-de-principiis-prvni-systematicke-vyliceni-krestanske-verouky-aneb-prava-originalni-podoba-krestanstvi/

 • Nejoblíbenější argument proti převtělování duší je lživý!

  Dnešní zmanipulovaní a nemyslící křesťané mají v otázce převtělování jasno a reinkarnaci si nepřipouštějí. Svým odpůrcům pak s oblibou citují větu z epištoly Židům 9,27-28 (CEP)

  A jako každý člověk jen jednou umírá, a potom bude soud, tak i Kristus byl jen jednou obětován, aby na sebe vzal hříchy mnohých; po druhé se zjeví ne už kvůli hříchu, ale ke spáse těm, kdo ho očekávají.

  Význam, který je tomuto výroku přikládán, lze úspěšně zpochybnit. Jde totiž o další typický příklad manipulativního překladu, jak jsme jej odhalili v minulé části našeho rozboru. A mimochodem — do totálního nesmyslu je překroucený i verš 28 epištoly Židům. Lepší překlad nabízí např. CSP:

  =======================================================
  Židům 9,27-28 (CSP)

  A jako je lidem uloženo jednou zemřít a potom bude soud, tak i Kristus, když byl jednou obětován, aby vynesl hříchy mnohých, podruhé se bez hříchu ukáže k záchraně těm, kteří ho očekávají.
  =======================================================

 • Ten citát z Bible je zfalšovaný, Kristus o reinkarnaci věděl a není to v rozporu z Biblí… církev je nevěstka, která to zfalšovala 🙁

 • Smrt je konec pozemského putování člověka, času milosti a slitování, který mu Bůh dopřává, aby naplnil svůj pozemský život podle Božích záměrů a aby rozhodl o svém posledním osudu. Když skončí náš „jediný pozemský život“, už se nevrátíme žít jiné pozemské životy. Každý člověk umírá jen „jednou“ (Žid 9,27). Po smrti není žádné „převtělování“ (reinkarnace).
  KKC1013

  Církev nás vybízí, abychom se připravovali na hodinku své smrti („Od náhlé a nenadálé smrti, vysvoboď nás, Pane“: Litanie ke všem svatým), abychom prosili Matku Boží, aby se za nás přimlouvala „v hodinu smrti naší“ (Zdrávas Maria), a abychom se svěřovali svatému Josefovi, patronu šťastné smrti: „Vždycky by sis měl ve skutcích i myšlenkách počínat tak, jako bys už dnes umíral. Kdybys měl čisté svědomí, nebál by ses příliš smrti. Proto by bylo lepší chránit se hříchů než utíkat před smrtí. Nejsi-li připraven dnes, jak budeš zítra?“
  „Buď chválen, můj Pane, za naši sestru tělesnou smrt, které žádný živý člověk nemůže uniknout. Běda těm, kteří zemřou ve smrtelných hříších! Blažení jsou ti, které smrt nalezne ve tvé nejsvětější vůli, těm pak druhá smrt nijak neuškodí.“
  KKC1014

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*