6 nejnebezpečnějších látek v kosmetice

6 nejnebezpečnějších látek v kosmetice

Miliony nadšenců zdraví po celém světě dnes už kontrolují vše, co jedí nebo pijí, včetně užívaných léků, zda jejich složení neobsahuje nějaké škodlivé látky.

Pokud byste však šli do jejich koupelny, začali otevírat skříně a četli složení kosmetických přípravků, které používají, zjistili byste zajímavou věc.

A totiž, že tato jejich kosmetika obsahuje mnohé z toxinů, kterým se snaží při konzumaci vyhýbat.

Ironií zde je, že kůže je největším orgánem a tak jistě jako trávicí systém, i ona „konzumuje“, respektive vstřebává látky, které se na ni nanáší.

Dokonce, látky nanesené na kůži mohou tělu škodit někdy více než v případě jejich konzumace.

Proč je nanášení látek na kůži nebezpečné

Když jíte potraviny nebo léky, které obsahují toxiny, tyto se v nich nacházejí obvykle v miniaturních množstvích, jinak byste velmi rychle onemocněli a věděli, co se děje.

Proto výrobci potravin přísně kontrolují jejich složení, aby jednotlivé škodlivé látky nepřekročily povolené množství.

Nicméně produkty, které si nanášíme na vlasy, nehty, obličej, nohy, ruce či dokonce na intimní místa, nejsou nijak regulovány.

Výsledkem je, že výrobci si do kosmetiky dávají, co chtějí a žádné státní orgány její složení nekontrolují, ani nestanoví maximální povolený obsah těchto substancí.

Kromě toho, v případě tělových mlék, šamponů, kondicionérů, deodorantů, antiperspirantů, make-upů a dalších kosmetických produktů, lidé se doslova jimi obalují na velkých plochách pokožky.

Tímto způsobem se vstřebávají a do krevního oběhu se dostávají velké dávky toxinů. Odtud pak putují do různých tělesných orgánů a tkání, kde se mohou hromadit.

Přetěžování orgánů toxiny z kosmetiky

Pro lidské tělo jsou uvedeny látky obrovskou zátěží, nejvíce zřejmě pro vaše detoxikační orgány jako játra, ledviny a i samotnou pokožku.

Tělo se chce detoxikovat, ale kvůli tomuto přetížení nemůže. Je doslova obalené toxickým povlakem, který mu v tom brání.

Je to podobné, jako kdybyste se divili, proč zakrytý pod přikrývkou nemůžete pořádně dýchat. Nebo, když nebudete zametat všechen ten prach na podlaze a pak se divit, proč vás trápí různé alergie.

Vaše kůže je největším orgánem. Potřebuje, aby se dokázala správně potit. Potřebuje také dostatek slunečního světla, aby mohla vyrábět vitamin D. Potřebuje dýchat!

Pamatujte na jednu věc: Pokud složení vaší kosmetiky není jedlé, pak byste ji neměli ani nanášet na pokožku!

6 nejnebezpečnějších látek v kosmetice

Zde následuje 6 nejčastěji používaných a zároveň nejnebezpečnějších látek, které si dnes lidé nanášejí na svou pokožku a pak se diví, proč trpí záněty, vyrážkami, kožními alergiemi či rakovinou.

1. Petroleum je průmyslová chemická látka (tekutá směs uhlovodíků), která se běžně nachází v krémech, dětských olejíčcích, tělových mlécích pro děti i dospělé, krémech na opalování a dalších kosmetických produktech. Je toxická pro lidské tělo – blokuje v těle jiné toxiny, brání dýchání a pocení kůže, vede k zánětům, chronickému svědění a rakovině.

2. Talek se běžně nachází v dětských zásypech, populárních zásypech pro dospělé a prášcích na nohy.

3. Olovo, známý neurotoxin, se často vyskytuje v rtěnkách na rty.

4. Parabeny jsou chemikálie, které snadno pronikají přes pokožku a nacházejí se v kosmetice poměrně často. Jejich problémem je, že napodobují různé hormony, způsobují alergie a také narušují endokrinní systém.

5. Ftaláty se vyskytují nejčastěji v hydratačních krémech, parfémech, lacích na nehty, mýdlech a sprejích na vlasy. U žen zvyšují riziko cukrovky a u mužů zase snižují produkci spermií.

6. Hliník je typický pro deodoranty a antiperspiranty. Je o něm známo, že způsobuje rakovinu prsu a lymfatických uzlin v místech, které jsou nejblíže k podpaží (to není náhoda).

Začněte se chránit

V současnosti je schválených přes 70000 chemikálií určených pro potravinářský a kosmetický průmysl. Mnohé z nich mají na tělo toxické účinky.

Když nevědomky přijímáte toxiny tím, že si je nanášíte na pokožku, živíte tím chronické záněty, váš imunitní systém se oslabuje a doslova si tím přivoláváte rakovinu.

Nepotřebujete doktorát z medicíny, dermatologie nebo biologie na to, abyste si to uvědomili.

Jděte domů a zkontrolujte všechny kosmetické produkty či neobsahují uvedené chemikálie. Pokud ano, vyhoďte je a pořiďte si jiné, nejlépe v bio kvalitě.

Na jaké jiné produkty si také dávat pozor

Od toxických osvěžovačů vzduchu až po vonné svíčky, lidé naplňují své domovy jedy na každodenní bázi a pak se diví, proč mají zdravotní problémy.

Lidé také dávají na své domácí mazlíčky různé prostředky proti blechám a jiným parazitům a pak se diví, proč kočky nebo psi jim za 5 nebo 7 let umírají na leukémii.

Lidé sprejují své zahrádky a políčka Roundup-em (nejtoxičtější herbicid na planetě) proti plevelu, který se pak dostane i na jejich ruce, domácí zvířata či jídlo a pak nechápou, proč dostali rakovinu.

Lidé se doslova zabalí do repelentu proti hmyzu a nedokážou pochopit, proč se na daných místech pokožky později rozvinula rakovina kůže. No proč asi?

Lidé se celé léto natírají toxickými krémy a mléky na opalování a vnášejí prostřednictvím nich do těla karcinogeny místo toho, aby se zodpovědně vystavovaly léčivým slunečním paprskům.

Závěr

Přestaňte se konečně divit, co se stalo ve vašem životě špatně a napravte to.

Vaše tělo je chrám vaší duše. Chraňte ho!

 

(Badatel/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*