50 miliónů Američanů zápasí s nedostatkem jídla

50 miliónů Američanů zápasí s nedostatkem jídla

Kritici a obhájci chudobných zpochybňují takzvanou hospodářskou obnovu, poté co USDA zveřejnila ve středu studii ve které ukazuje, že zatímco nejbohatší národ těžil rekordní zisky, téměř 50 miliónů Američanů se od roku 2013 nadále potýká s nedostatkem potravin.

Podle údajů se v loňském roce nejednalo jen o dospělé, kteří si nemohli vždy dovolit jídlo, ale také asi o 16 miliónů dětí, kteří v té době trpěli hladem. 360.000 domácností uvedlo, že jejich děti nemohli dostat jídlo celé dny, protože neměli dostatek peněz.

hlad v usa

Joel Berg, výkonný ředitel NYC Coalition Against Hunger prohlásil, že šířící se hlad v zemi je hluboce spojen s pro-korporátní vládou, s politiky a proti-dělnickými normami.

Země, která kombinuje masivní hlad s rekordními trhy ve Wall Street je tak vykolejená, že nemůžeme najít ani naše stopy,“ uvedl Berg. „Takto znepokojivá čísla dokazují, že nedošlo k žádnému skutečnému oživení ekonomiky pro desítky miliónů bojujících amerických rodin.“

Celkově lze říci, že nedostatek potravin je o 35 procent vyšší než v roce 2007, před začátkem recese.

Příliš mnoho lidí na vrcholu nechápou rozdíl mezi Wall Street a Main Street,“ uvedl Berg v rozhovoru pro portál Common Dreams. Korporace přesídlují do zámoří, aby se vyhnuly placení vyšších daní v USA, jak dokládá příklad nedávné fůze společnosti Burger King s kanadským potravinovým řetězcem Tim Horton’s, což je „svrchovaně nepatriotické,“ dodal Berg. Na otázku, zda vládní úředníci záměrně ignorují statistiku hladu, Berg jednoduše a důrazně odpověděl: „Ano.“


Výzkum byl zveřejněn krátce poté, co Harvardská škola veřejného zdraví vydala studii, která ukazuje, že propast mezi bohatými a chudými Američany se zdvojnásobila v letech 1999 a 2010.

Celkové zlepšení kvality stravy je povzbudivé, ale rozšiřující se propast v souvislosti s příjmy a vzděláním představuje vážný problém pro naši společnost jako celek,“ tvrdí hlavní autor studie, Wallett Willett, profesor epidemiologie a výživy na HSPH.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*