5 Futuristických designů domů

5 Futuristických designů domů

Budoucnost bydlení. Architekt Ron Akers poukazuje na pět typu domů, které odkazují na svět zítřka.

Mohly by být domovy v budoucnu “ létající domovy “ držící jen na kabelech ve vzduchu, nebo možná zajít až tak daleko, jako je lunární bydlení? Tyto neaktuální typy domů nabízí možnost nahlédnout do toho, jak a kde by mohly lidé žít za nějaké roky ode dneška. Ale již dnes existuje řada futuristických domů buď v procesu výstavby, nebo již dokončena a obyvatelná. Tyto domy mohou poskytnout realističtější pohled, jak by mohli vypadat obydlí v budoucnu.

Houses of the future against the blue sky.

Topo House

Podzemní domy jsou energeticky vhodné a populární mezi zastánci pasivní solární a udržitelné architektury. Tento styl existuje skutečně asi zhruba od doby, kdy lidé začali stavět domy, ale také to může být prvek budoucnosti.

house1

Topo Dům má moderní design s futuristickým vzhledem. Spodní úroveň je zcela zahalena zemí, zatímco střecha s vyhlídkovou terasou poskytuje výhled na krajinu kolem. Střecha také obsahuje výřezy strategicky umístěné, aby přijímali sluneční paprsky přes skleněné stěny pro osvětlení interiéru, včetně podzemní části pro vytvoření uklidňujícího, přirozeného světla.

Komplexní, geotermální systém se používá k vytápění a chlazení domu, zatímco zahrada vrcholu střechy pomáhá snížit odtok vody z bouří, stejně jako poskytuje chladivý efekt během horkých letních měsíců. Bydlení v energeticky úsporných, napůl – podzemních domovů má potenciál výrazně snížit náklady na energii v budoucnosti.

house2

Arizona Bat Cave (Arizonská netopýři jeskyně)

Spíše inovativní příbytek – známý jako “ Bat Cave (netopýři jeskyně) “ pro jeho podobnost s logem Batmana – je postaven na Arizonské hore mumií. Dům za 30 milionu dolarů je navržen tak, aby měl co nejnádhernější výhled na ráj, Arizonu, s dokonce i garáží ve které jsou okna od podlahy až k stropu.

house3

Komb House

Komb Dům je“ eko – futuristický “ koncept, který je všechno, jen ne fádní a nudný. Tento světle barevný dům prezentuje nejmodernější ekologické technologie a využívání obnovitelných zdrojů energie jako jsou zahřívání vody solárními panely, nízkoenergetické LED osvětlení, opětovného použití deštivé a užitkové vody a energeticky úsporné spotřebiče.

house4

Russian Capital Hill Residence

Ruský miliardář postavil tuto luxusní vilu vyrobenou z oceli, betonu a skla pro jeho přítelkyni, supermodelku Naomi Campbell. Rozlehlé sídlo vypadá jako kosmická loď a je dostatečně velké, aby mělo krytý bazén, stejně jako sklepní bydlení, finskou saunu a turecké a ruské lázně.

Dům používá kombinaci moderních technologií a organických forem, je to shluk blyštivých místností zastrčených uprostřed krásné zalesněné oblasti Barvikha .

Jeju Cocoon House

Stavba tohoto domu začala v září roku 2012, a očekává se, že bude dokončena v roce 2015. Dům na ostrově Jeju v Koreji, byl inspirován sopečným vzhledem ostrova. Hlavní části domu kolem které je vše ostatní je obrovský, kulatý kokon. Od podlahy až ke stropu jsou okna, poskytují nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu.

zdroj a ilustrace  : 33rdsquare.com   překlad : Dodan

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*