4leté dívky „nuceny“ nosit hižháb v britských státních školách

4leté dívky „nuceny“ nosit hižháb v britských státních školách

Islámské školy včetně těch, které financuje britská vláda a soukromé instituce, nutí děti – některé z nich jsou velmi mladé – nosit islámský hidžáb jako součást jejich uniformy.   

Oděv, který je určen k ochraně žen před touhami mužů, je silně přidružen konzervativním interpretacím islámské víry. Toto odhalení, že jsou děti nuceny nosit závoje ve škole, přišlo jen pár týdnů poté, co kampaň Transport for London road safety propagující malou dívku v hidžábu, byla kritizována a nakonec zrušena za „sexualizaci čtyřletých“.

Toto odhalení pochází z výzkumu National Secular Society, která informovala ministerstvo školství, že pokrývka hlavy je povinnou školní uniformou pro dívky v 59 školách po celé Británii, píše deník Sunday Times.    

Z těchto 59 škol je osm financovaných státem – a tři z nich jsou základní školy, do kterých chodí čtyřleté děti.

Příklady politiky jednotné uniformy uváděné v médiích ukazují, jak mohou být předepsána pravidla, která vyžadují, aby dívky zakrývaly své obličeje. Jeden říká, že „tvář musí být zakrytá mimo školu,“ zatímco jiný tvrdí, že: „Je velmi důležité, aby uniforma byla volná a skromná a aby byl hidžáb těsně nasazen na hlavě. Uniforma je povinná.“

Stavíc se proti těmto pravidlům, zpráva společnosti, která provedla výzkum, uvádí: „Žádné dítě by nemělo být nuceno nosit ve škole hidžáb nebo jiný předmět náboženského oblečení.“

Toto odhalení následuje podobný výzkum ze začátku září, který odhalil, že existují potenciálně tisíce státních škol, které umožnily nosit hidžáb.

Ředitelství školství Ofsted údajně zkoumá, zda byl tento krok, nosit hidžáb po celé Británii iniciován samotnými školami, nebo zda „existují důkazy o tom, že by školy čelily vnějšímu tlaku“ od rodičů nebo náboženských skupin.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “4leté dívky „nuceny“ nosit hižháb v britských státních školách

  • · Edit

    Nemyslím si, že by Angličané nevěděli nebo jim nedocházelo. Jen mají ve vládě představitele, kteří slepě poslouchají Brusel. A nejspíš není síla, která by toto „bláznění“ zastavila. Od druhé světové války se tolik změnilo k lepšímu, Evropa se proměnila, zmizely trosky, postavily se nové, krásné objekty, žijeme si skoro(!) jako prasata v žitě a pak přijde den, který všechno to krásné obrátí naruby. Jugoslávie, Ukrajina a teď přijdou na řadu ostatní státy, u kterých bychom to nikdy neočekávali. Jsem už v důchodu, jsem šťastna, že jsem svůj život prožila v míru, ale, budou toto moci říci i moje děti, moje vnoučata? Tak to nevím a ráda bych, aby mne tato informace minula. I tak je na světě dost trápení, tak proč?

  • Nemecko, Anglie, Francie jsou uz jednou nohou v Islamu. A podporuji tento vyvoj. Nenechme se od nich kritizovat, nemeli jsme kolonie, nemame tedy zadne zavazky k muslimskym zemim. Islam je nam cizim, instiktivne chapeme, ze pro nas znamena velke nebezpeci a proto nesmime zadne Muslimy prijimat. Ale jak rika Zeman pomahat jim tam, kde mohou zit podle Koranu, aniz by druhe omezovali. Doma, ne tady. U techto hostu musi platit hul do ruky, nez bude pozde. Soucasni politici u nas nam lzou, vymezii 350 Mio na ekonomicke migrant, ktere nam sem chteji nacpat. Musime se jich zbavit ve volbach, tech politiku. A bude-li Brusel tlacit musime z EU ven a menit orientaci v neutralni zemi jako je Svycarsko. To je v Evrope obklopeno EU a dari se mu stale dobre.

  • Angličani blbnou a blbnou a za každou blbost se musí platit. Ono jim to nedochází, že dobrovolně ustupují etniku, které chce v Evropě vládnout, ale nechce pracovat. Kolonizovali tak mají do jisté míry odplatu, Na jejich území vítězí islám , tak jako Francie a Německo se z této islámské poroby těžko vymanou. Už je zřejmě pozdě a mnoho lidí je zabedněných.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*