400 džihádistů ISIS se vrátilo do Británie, jen 54 jich bylo stíháno

400 džihádistů ISIS se vrátilo do Británie, jen 54 jich bylo stíháno

Britská vláda čelí novým požadavkům, aby zakročila proti džihádistům vracejícím se ze Sýrie.    

Ačkoli neexistuje žádný náznak, že v Británii narozený muslimský konvertita Khalid Masood odcestoval do Sýrie, aby bojoval po boku Islámského státu, tisíce domácích džihádistů tak učinili – a odhadem 400 se jich vrátilo do Velké Británie.

S rychle se ztrácející půdou pod nohama v Sýrii i Iráku, počet britských navrátilců bude pravděpodobně dále bobtnat, což vyvolává otázku, co je s nimi třeba udělat.

Ze 400 džihádistů, kteří se vrátili do Británie, loňská zveřejněná čísla ukázala, že pouze 54 jedinců bylo stíháno. Dalších 30 čelilo obvinění.

Vyšetřování deníku Mail on Sunday odhalilo několik džihádistů pohybujících se svobodně v ulicích Británie.

Mezi těmito případy, deník Mail on Sunday na některé upozornil:

Maarg Kahsay, se severní části Londýna, strávil měsíce v Sýrii v roce 2014, poté, co uprchl před soudem kvůli znásilnění, když byl na svobodě na kauci. Vrátil se a byl obviněn ze znásilnění, ale nikdy nebyl obviněn z cesty do Sýrie. Jeho jméno bylo na seznamu Islámského státu, který získal MoS.

Gianluca Tomaselli (27), připojil se k podskupině Islámského státu zvané Rayat Al Tawhid pod vedením britských džihádistů v Sýrii. Tam uprchl v roce 2013 a vrátil se o dva roky později. V roce 2016 bylo zjištěno, že pracuje jako obsluha parkoviště u nemocnice Whipps Cross Hospital ve východním Londýně.

Waheed Ahmed (22), syn radního, byl zatčen s devíti členy své rodiny v Turecku, když mířil do Sýrie. Rodina se vrátila a nikdo nebyl obviněn.

Abu Rayah (35) z východního Londýna, je známý rozvědkou MI5 jako extremista, který šel do Sýria, aby bojoval po bobu Islámského státu. Poté, co se vrátil ze Sýrie, bylo mu dovoleno opustit Velkou Británii dvakrát a také cestovat do Evropy.

 

(Dailymail.co.uk/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “400 džihádistů ISIS se vrátilo do Británie, jen 54 jich bylo stíháno

  • Satanske USA co je vyzbrojily a vycvicily budou potrebovat jejich nove nasazeni po porazce IS. To bude v Evrope. Je to naplanovane, zacne vse po volbach, opet rizene a organizovane jako dosud. I kdyby mela Anglie a EU tyto lidi odhalit, pri volnem pohybu osob a derave hranici Shengenu se to nepodari. Nemaji na tom zajem ani USA, EU, natoz vlady v EU. Jak rekl US general Clark: Narodni staty v Evrope nepotrebujeme. Jak se likviduji tyto staty se podivejte: Genocidou bilych obyvatel Evropy:
    https://www.facebook.com/mayhem993/videos/10203827461687131/

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*