40.000 křesťanů je v Německu utlačováno muslimy

40.000 křesťanů je v Německu utlačováno muslimy

Nová studie ukazuje, že potencionálně tisíce křesťanů jsou napadáni a obtěžováni v německých migračních centrech muslimskými strážemi a ostatními migranty.

Mnoho lidskoprávních organizací varují německou vládu o podmínkách, kterým jsou křesťané vystavováni v azylových domech. Jedna z organizací zaznamenala 231 konkrétních případů pronásledování křesťanů muslimskými přistěhovalci a muslimskými strážemi v azylových domech.

Skupina Otevřené dveře, je humanitární organizací, která se specializuje na pomoc křesťanům, kteří jsou po celém světě pronásledováni. Markus Rode, člen skupiny, uvedl, že studie je jen „špičkou ledovce“ a vyzval k větší akci k řešení problému, informoval deník Frankfurter Allgemeine.

Zpráva organizace Otevřených dveří uvádí různé typy zneužívání. Křesťané ve studii pochází většinou z Iráku, Sýrie a Afghánistánu a nedávno konvertovali ke křesťanské víře.

Deník Breitbart London již mnohokrát informoval o napadání migrantů, kteří se rozhodli vzdát se islámské víry a konvertovat ke křesťanství. Mnoho z nich si přálo, učinit tak ve své vlasti, ale v místech, jako je Írán a Afghánistán, trest za opuštění islámského náboženství může být smrt, a tak utekli do Evropy. Nyní v azylových centrech zjišťují stále více a více, že jsou v Evropě ve stejném nebezpečí ze strany radikálních muslimů, jako byli v jejich domovských zemích.

Nejčastější formou napadání jsou verbální urážky. Osmdesát šest migrantů ze studie uvedlo, že byli fyzicky napadeni a 73 uvedlo, že bylo vyhrožováno smrtí jim a jejich rodinným příslušníkům. Tři čtvrtiny migrantů uvedlo, že byli oběťmi různých útoků.

Pachatelé většiny útoků byli kolegové migranti, kteří na konvertisty pohlíží pohrdavě a věří, že jsou odpadlíci. Zajímavější je to, že se na útocích podílí i muslimské bezpečnostní stráže. Téměř polovina dotazovaných uvedli, že byli bezpečnostními strážemi zneužíváni. V německém hlavním městě Berlín tyto údaje vzrostly na dvě třetiny.

Volker Baumann z organizace Action for Persecuted Christians (AVC) tvrdí, že situace je mnohem horší, a uvádí, že je pro svou víru v Německu pronásledováno až 40.000 křesťanů, podle průzkumů skupiny.

Baumann se na tiskové konferenci připojil k Rodemu a několika dalším lidem, kteří reprezentují křesťanské charity a doporučili německé vládě, aby ubytovávala křesťany v oddělených domech, zvýšila počty nemuslimské ostrahy a oslovila křesťanské migranty, kteří nemuseli nahlásit případy zneužívání vzhledem ze strachu z odvety muslimů v jejich azylových centrech.

 

(breitbart/ Ilustrační obrázek Foto: ALB)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*