4 měsíce po volbách, švédský parlament znovu zvolil starého premiéra, který slibuje zvýšení migrace

4 měsíce po volbách, švédský parlament znovu zvolil starého premiéra, který slibuje zvýšení migrace

Při třetím hlasování, které se konalo minulý týden v pátek, se Vänsterpartiet (levicová, komunistická strana) rozhodla hlasovat ve prospěch vůdce socialistické strany Stefana Löfvena.

Obě strany přiznaly, že uzavřely dohodu, aby zastavily před získáním moci pravicovou stranu Švédští demokraté, bojující proti masové migraci.To znamená, že Stefan Löfven bude nadále řídit zemi další čtyři roky.

Löfven byl premiérem během migrační krize v roce 2015 – 2016. Byl to právě ten, kdo stojí za mottem: „Moje Evropa nevybuduje žádné zdi“ a rozhodl se otevřít dveře a nechat do země proudit nekontrolované množství migrantů.

V důsledku toho se Švédsko výrazně změnilo.

Střelba, bombové útoky, granátové útoky, loupeže, znásilňování. Policie a systém zdravotní péče jsou téměř mimo kontrolu, mnozí Švédové se necítí v bezpečí, důchodci jsou stále chudší a islám si ve společnosti prosazuje jedno právo za druhým.

V  sobotním televizním rozhovoru Löfven slíbil, že vyřeší „výzvy“ – jak označuje problémy, kterým země čelí.

V nedávné době však bylo také oznámeno, že pod jeho vedením bude dovoleno, aby se migrace do Švédska zesílila – protože bude mimo jiné zrušeno omezení migrace a restrikce na sloučení rodin, které byly zavedeny v roce 2015.

Jak se mu podaří tyto dva protichůdné sliby splnit současně však není známo.

Jedna věc je však velmi jasná, žádný politik – nebo člověk, v minulosti nedokázal vyřešit jakýkoli problém bez toho, aby nejprve zastavil jeho příčinu.

To, jaký bude mít jeho politická strana dopad na Švédsko, Švédy a zbytek světa se dozvíme v následujících měsících a letech.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*