3000 teroristů Islámského státu a Fronty an-Nustrá jsou na cestě do Evropy

3000 teroristů Islámského státu a Fronty an-Nustrá jsou na cestě do Evropy

3000 teroristů je údajně na cestě do Evropy.

Podle Agence Télégraphique Suisse (švýcarská národní zpravodajská agentura) se asi 3000 teroristů Islámského státu a Fronty an-Nusrá vrací do Evropy, z nichž někteří již pravděpodobně dorazili.

Agentura se odvolávala na zprávu organizace Evropské komise – Síť pro zvyšování povědomí o radikalizaci (Radicalisation Awareness Network (RAN) – , která uvádí, že „Evropané různého původu“, jejichž počet se v současné době odhaduje na 1200 až 3000, se chystají vrátit do Evropy.

Přibližně 30% těch, kteří se již vrátili do Evropy, vstoupili do svých zemí nelegálně nebo byli při příletu zatčeni, protože orgány je identifikovaly nebo věděly o jejich činnosti, přičemž zdůrazňují, že mezi navrátilci je velké množství žen a dětí.

Zpráva také varovala, že počet teroristů, kteří se vracejí do evropských zemí, se bude nadále zvyšovat, jakmile budou všechny teroristické skupiny poraženy.

Ve zprávě bylo také uvedeno, že více než 42 000 teroristů ze 120 zemí se připojilo k řadám Islámského státu v letech 2011 až 2016, z nichž více než 5 000 jich pochází ze zemí EU, jmenovitě z Belgie, Francie, Německa, Británie, Rakouska, Dánska, Nizozemí, Španělska a Švédska.

20% z nich bylo zabito v bojích, asi 30-35% se vrátilo do svých domovů a 50% z nich je stále v Sýrii a v Iráku, podle zprávy.

Autoři zprávy se domnívají, že návrat teroristů je vážným a rostoucím problémem budoucnosti Evropy.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*