30 miliónů Afričanů na cestě do Evropy během příštích 10 let

30 miliónů Afričanů na cestě do Evropy během příštích 10 let

Vleklé násilí, občanské války a chudoba mohou donutit až 30 miliónů Afričanů zamířit do Evropy v průběhu příštích deseti let, což představuje nové bezpečnostní výzvy pro kontinent, tvrdí nově jmenovaný předseda Evropského parlamentu.                  

Evropa teď musí řešit dva největší problémy, a sice boj proti terorismu a migraci, přičemž oba jevy jsou vzájemně propojeny, řekl Antonio Tajani, italský politik a v lednu nově jmenovaný předseda Evropského parlamentu deníku Die Welt.

„Takzvaný Islámský stát se snaží zamíchat teroristy s uprchlíky,“ uvedl Tajani. „Oni jim sdělí, že je teď docela snadné provádět útoky na evropské půdě nožem nebo za pomocí automobilu.“

Nebudou-li poraženi vojensky, Islámský stát „udělá vše pro to, aby konfrontoval Evropu jako jeho nepřítele číslo jedna,“ argumentoval Tajami a dodal, že „teroristé přicházejí do Evropské unie prostřednictvím všech tras, zejména přes Balkán.“

Nicméně, dokonce budeme čelit významnějším výzvám, pokračoval Tajani, který uvedl rostoucí kalamitu v Africe jako primární důvod k obavám.

„Afrika se ocitla v zoufalé situaci – zemědělství se zmenšuje kvůli desertifikaci, Nigérie a Niger trpí chudobou a Somálsko je ponořeno do chaosu a občanské války,“ uvedl Tajani.

„Pokud se nám nepodaří vyřešit zásadní problémy afrických národů, 10, 20, nebo dokonce 30 miliónů migrantů přijdou do Evropské unie v příštích deseti letech.“

Abychom předešli této situaci, Evropa musí nalít miliardy do investic a „vytvořit dlouhodobou strategii,“ uvedl Tajani. V opačném případě, „Afrika riskuje, že se stane čínskou kolonií, ale Číňané potřebují pouze přírodní zdroje, nemají zájem o stabilitu.“

Tajaniho rozhovor se objevil po takzvaném „migračním summitu“, který se minulý týden konal mezi ministry vnitra Evropy a severní Afriky v Římě. Jeden rok po kontroverzní uprchlické dohodě s Tureckem, s cílem zastavit příliv migrantů překračujících Egejské moře do Řecka, Evropská unie se nyní snaží dosáhnout podobné dohody s válkou zničenou Libyí, navzdory intenzivnímu tlaku ze strany lidsko-právních skupin.

Během setkání v Římě, ministři projednali návrh, který má za cíl zadržet migranty, než se dostanou do mezinárodních vod a doručit je do táborů v Libyi.

„Cílem je řídit migrační tok, spíše, než se jim nechat řídit, řekl italský ministr vnitra Marco Minniti, podle agentury AFP.

V komentáři k této otázce, Tajani prosazoval myšlenku zavedení „sběrného tábora chráněného OSN a evropskou armádou,“ kterou diskutoval s Filippem Grandim, úřadujícím vysokým komisařem OSN pro uprchlíky.

Tajani uvedl, že by tato „provizorní města s nemocnicemi a zařízeními pro děti splňovaly základní normy v oblasti lidských práv a zajistily, aby migranti „nepadli do ruku obchodníků s lidmi, nebo zemřeli na poušti, nebo na moři.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Loď s nelegálními imigranty Foto: ilPopulista)
Loading...

Podobné články

Komentář “30 miliónů Afričanů na cestě do Evropy během příštích 10 let

  • Nase vlada nam lze. Odkud se berou cernosi a Arabove u nas? Je jich tu stale vice. Vlada tajne zemi zaplavuje a lze nam, ze zadne uprchliky nechce prijmout.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*