3 atletky podaly federální stížnost kvůli tomu, že musí závodit s transgendery

3 atletky podaly federální stížnost kvůli tomu, že musí závodit s transgendery

Tři vysokoškolačky z Connecticutu podaly federální diskriminační stížnost, protože byly nuceny závodit v běhu proti biologickému muži.   

Ztráta v závodě s biologickými muži zničila šanci dívek na přední příčky a možná i získání stipendií za jejich výkony.

Jedna běžkyně, Selina Souleová, nemohla kvůli tomu postoupit do dívčí dráhy Nové Anglie.Souleová potřebovala skončit na prvních šesti pozicích, aby postoupila dopředu, ale skončila osmá poté, co byla poražena dvěma biologickými samci.

Spojila se s organizací Aliance Defending Freedom (ADF), aby podala stížnost, v níž se odkazuje na federální pravidla hry, která musí poskytovat rovnost práv ženám.

Mladá běžkyně z Glastonbury a právnička Christiana Holcomb se připojily do vysílání pořadu Monday night Tuckera Carlsona, kde svůj případ komentovaly.

„Dočkala jsem se plné podpory mých spoluhráček a jiných sportovců, ale zažila jsem nějakou odplatu od školních úředníků a trenérů,“ řekla Souleová Carlsonovi.

 

Souleová poté uvedla, že se bojí odplaty po svém vystoupení v pořadu „Tucker Carlson Tonight“.

Její matka Bianca sbírá více než rok podpisy ve snaze přimět zákonodárce státu, aby požadovali, že by sportovci soutěžili v disciplínách na základě svých pohlaví.

„Je to vážná nevýhoda,“ řekla její matka. „Jsou situace jako atletika, kde vaše osobní rozhodnutí, osobní volba a osobní pohled na to, kým jste,  nezmění to, kým ve skutečnosti jste biologicky a fyziologicky“.

Souleová dále uvedla: „Nikdo si nemyslí, že je to spravedlivé, protože všichni víme, že muži jsou fyzicky silnější než ženy“.

 

Atletická konference Connecticut Interscholastic má politiku, která umožňuje biologickým mužům, kteří se identifikují jako ženy, soutěžit v atletických soutežích pro dívky.

Podle webové stránky Transathlete.com, která se věnuje sledování trasgenderové státní politiky na středních školách v Americe je Connecticut jedním z nejméně 17 států, které umožňují transgenderovým sportovcům střední školy soutěžit bez omezení.

Jeden transgenderový sportovec, který soutěžil proti Souleové, překonal hned 10 rekordů dříve držených biologickými ženami.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*