296 zemětřesení v okolí Yellowstonského supervulkánu za posledních 7 dní

296 zemětřesení v okolí Yellowstonského supervulkánu za posledních 7 dní

Je možné, že se Yellowstonský supervulkán připravuje k rozsáhlé erupci?                            

Pokud pravidelně sledujete mou práci, pak už víte, že strávím spoustu času dokumentováním toho, jak se kůra naší planety stává stále více nestabilní. Většina těchto otřesů se odehrává daleko od kontinentu Spojených států, takže se o to většina Američanů příliš nezajímá. Ale měli bychom se tím zabývat, protože velká seizmická událost by mohla v jediném okamžiku změnit všechny naše životy. Například úplná erupce Yellowstonského supervulkánu by mohla mít potenciál E.L.E. (Událost na úrovni zániku). To je důvod, proč je tak alarmující, že za posledních 7 dní došlo v okolí Yellowstonského supervulkánu k 296 zemětřesením. Vědci se nás snaží přesvědčit, že bude všechno v pořádku, ale existují i jiní, kteří si nejsou tak jistí.

Největší zemětřesení v této sérii se objevilo ve čtvrtek večer. Původně bylo naměřeno zemětřesení o síle 4,5 stupně, ale později bylo sníženo na 4,4 stupně. Jednalo se o největší zemětřesení v tomto regionu od března 2014 kdy došlo k zemětřesení o síle 4,8 stupně v Norris Geyser Basin. Zemětřesení o síle 4,4 bylo tak silné, že jej lidé cítili až ve městě Bozeman.

Hlavní zemětřesení bylo přibližně o síle 5,8 stupně pod zemí.

Zemětřesení a následné dotřesy se vyskytovaly téměř 12 km severovýchodně od West Yellowston, podle americké geologické služby.

Jedna svědkyně uvedla, že cítila, že budova, ve které se nacházela, se pohybovala.

Desítky lidí uvedli, že to cítili v okolí West Yellowstone, Gardiner, Ennis, a Bozeman.

Ale samo o sobě, toto jedno zemětřesení by mohl být jen malý problém. To, co znepokojuje mnoho odborníků, je fakt, že toto zemětřesení bylo doprovázeno 295 menšími.Obvykle se zvětšuje seizmická aktivita před vypuknutím sopky a podle teoretického fyzika Michio Kaku by dlouhá opožděná erupce Yellowstonu mohla „vyrvat vnitřnosti USA“.

Vědci v současné době věří, že existuje 10% pravděpodobnost, že by v tomto století došlo k „erupci kategorie 7“, jak uvedl teoretický fyzik Michio Kaku, který se objevil v segmentu deníku Fox News.

Fyzik řekl Shepardovi Smithovi, že nebezpečí, kterému nyní čelíme, je, že již měl vulkán dávno vybuchnout  a že by mohl „vyrvat vnitřnosti USA“.

Kaku uvedl, že „kapsa lávy“, která se nachází pod yellowstonským parkem, se ukázala být dvakrát tak velká, než si vědci původně mysleli.

Rád bych se pro vás pokusil popsat, co by pro USA znamenala úplná erupce Yellowstonského supervulkánu.

Stovky tisíc kubických kilometrů popela, kamenů a lávy by byly vrženy do atmosféry a pravděpodobně by to zastínilo většinu severní polokoule do úplné tmy po dobu několika dnů. Prakticky všechno do 150 km od Yellowstonu by bylo okamžitě zabito, ale mnohem krutěji by to zasáhlo ty, kteří žijí ve velkých městech v blízkosti bezprostřední zóny výbuchu, jako je Salt Lake City a Denver.

Horký sopečný popel, kameny a prach by pršely na tato města doslova celé týdny. Nakonec by bylo extrémně obtížné pro každého, kdo žije v těchto komunitách, přežít. Ve skutečnosti bylo odhadnuto, že 90 procent všech lidí žijících v okruhu 1000 km od Yellowstonu by bylo zabito.

Odborníci se domnívají, že taková erupce by uvolnila vrstvu sopečného popela, který by byl nejméně 15 metrů hluboký až do vzdálenosti 1600 km a téměř dvě třetiny Spojených států by se náhle staly neobyvatelnými. Sopečný popel by vážně znečistil většinu zásob vody a stalo by se téměř nemožné v zemi pěstovat jídlo.

Jinými slovy, byl by to konec USA, jak je známe dnes.

Zbytek planety, a to by bylo zvláště pravdivé pro severní polokouli, by zažil to, co je známo pod názvem „jaderná zima“. Došlo by k extremnímu období „globálního ochlazení“ a teploty na celém světě by klesly až o 7 stupňů. Plodiny by uhynuly po celé Zemi a silný hladomor by zamořil planetu.

Nakonec by mohly zemřít miliardy lidí.

Takže ano, je to hrozba, kterou bychom měli brát vážně.

Dnes však většina Američanů považuje Yellowstone za něco víc než za zábavnou turistickou atrakci. Ale pravdou je, že mnoho turistů zjistilo, jak nebezpečný Yellowstone může být. Někteří byli popáleni vroucí vodou z gejzírů, které mohou dosahovat až 120 °C a jeden muž ze Severní Karolíny musel být nedávno převezen vrtulníkem do nemocnice na popáleninové centrum poté, co se omylem dostal do horkého pramenu.

Vzhledem k tomu, že je Yellowstone stále velmi aktivní, vědci nás ujišťují, že opět jednou vybuchne.

A až k tomu dojde, všechny naše životy se v jediném okamžiku obrátí vzhůru nohama.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*