25 šokujících faktů, že na Zemi rapidně docházejí zásoby vody

25 šokujících faktů, že na Zemi rapidně docházejí zásoby vody

Válka, hladomor, masové vymírání a devastující epidemie, vše se stane realitou, pokud se nenajde nějaké zázračné řešení k rostoucí vodní krizi. Do roku 2030, bude celosvětová poptávka mnohem vyšší, než budou globální zásoby vody a to až o 40 procent, podle jedné velmi znepokojivé zprávy americké vlády. Během toho, co čtete tento článek, jezera, potoky, řeky a kolektory stále po celé planetě vysychají. Nedostatek vody musí vést k ekonomickému kolapsu, pokud se nic neudělá, protože žádná společnost nemůže bez vody fungovat. Sladká voda je jedním z nejdůležitějších přírodních zdrojů na naší planetě a velmi rychle nám dochází. Níže uvádíme 25 šokujících faktů o ubývajících vodních zdrojích na Zemi, které by měl každý vědět.

1.  Právě teď, žije 1,6 miliardy lidíy v oblastech světa, které čelí „absolutnímu nedostatku vody“.

2. Globální spotřeba vody se za posledních 100 let čtyřnásobila a nadále rychle stoupá.

3. Jedna nedávná studie zjistila, že třetina všech plodin kukuřice na celém světě, nemá  dostatek vody.

4. Na planetě zemře každých 15 sekund dítě, kvůli nemocem souvisejícím s nedostatkem vody.5. Do roku 2025, se budou čelit dvě třetiny obyvatel Země problémům z nedostatku vody.

6. Vzhledem k nedostatku vody, čínský export potravin nyní vyžaduje více půdy, než celý stát Kalifornie.

7. V tento moment, je množství vody, které dováží Čína větší, než je množství ropy, které dováží Spojené státy americké.

8. Přibližně 80 procent hlavních řek v Číně, je natolik znečištěno, že v nich vymizel veškerý život.

9. Velká jezera ( The Great Lakes – skupina jezer v Severní Americe) uchovávají asi 21 procent celkové dodávky vody na celém světě, ale Barack Obama umožnil vypuštění těchto jezer a to kvůli následnému prodeji do Číny, i když polovina USA čelí vodní krizi a to v děsivé rychlosti.

10. Předpokládá se, že Indie bude doslova bez vody, do roku 2050.

11. Odhaduje se, že 75 procent všech povrchových vod v Indii, byly těžce kontaminované lidským a zemědělským odpadem.

12. Na Středním východě, je průtok řeky Jordán, pouze 2 procenta z jejího průměru z historie.

13. Vzhledem k nedostatku vody, Saudská Arábie se v podstatě vzdala pěstování pšenice a bude 100 procentně závislá na jejím dovozu do roku 2016.

14. Z 60 miliónů lidí, kteří každoročně stěhují do velkých měst, drtivá většina z nich žije ve velmi chudých oblastech, které nemají vůbec žádné základní hygienické zázemí.

15. Téměř celý jihozápad Spojených států, zažívá velmi suché podmínky, které trvají již několik let.

16. Z části i díky zdánlivě nekonečnému suchu, cenový index pro maso, drůbež, ryby a vejce v USA vystřelil na historické maximum.

17. Podzemní kolektory jsou v Kalifornii neúprosně odčerpávané, některé části oblasti San Joaquin Valley mají úbytek hladiny až 28 cm za rok.

18. Předpokládá se, že jezero Lake Mead má 50 procentní pravděpodobnost, že bude úplně vyschlé do roku 2025.

Jezero Lake Mead Foto : wunderground.com
Jezero Lake Mead Foto : wunderground.com

19. Většina lidí si to neuvědomuje, ale kdysi mocná řeka Colorado River se tak vyčerpala, že již neproudí celou cestou až do oceánu.


20. Podle US Geological Survey, objem dvou třetin vody v jezeře Lake Erie byl odčerpán z Ogallala Aquifer od roku 1940 a v současné době odčerpává cca 3000 litrů vody za minutu.

21. Kdysi dávno byla v Ogallala Aquifer průměrná hloubka přibližně 80 metrů, ale dnes je průměrná hloubka pouhých 25 metrů. V některých oblastech Texasu voda zmizela úplně.

22. Přibližně 40 procent všech řek a přibližně 46 procent všech jezer ve Spojených státech, jsou tak znečištěné, že již nejsou vhodné pro použití člověka.

23. Vzhledem k velmi vysokým nákladům a neefektivnímu využívání energie, se odsolování nepovažuje za všeobecně proveditelné řešení našich problémů s vodou v této době.

Největší odsolovací závod na západní polokouli je v současné době ve výstavbě v Carlsbadu v San Diegu za obrovské náklady. Cena je momentálně 1 miliard dolarů.

Právě teď, je San Diego téměř závislé na dovozu vody ze Sierry a na řece Colorado. Odsolovací závod má být v provozu od roku 2016 a bude produkovat 189 270 589 litrů vody denně, což postačí na pokrytí 7 procent odběru v zemi. To je velmi vysoká cena za tak málo vody.

24. Dokázali jsme již naplnit Tichý oceán s asi 100 milióny tunami plastu a začíná to mít velmi závažný vliv na mořský potravinový řetězec. V konečném důsledku by to mohlo znamenat mnohem méně jídla k dispozici pro člověka.

25. Jedna velmi šokující zpráva americké vlády došla k závěru, že globální poptávka po vodě bude o 40 procent vyšší než globální zásobování vodou do roku 2030.

Je velice smutné, že většina lidí nebude brát tuto zprávu vážně, protože mohou zatím otočit své kohoutky a získat tolik čerstvé vody, kolik chtějí.

Po generace jsme přijímali zdánlivě nekonečné zásoby sladké vody zcela jako samozřejmost, ale věci se změnily.

Míříme do strašlivé vodní krize, do krize, kterou svět ještě nezažil a nezdá se, že by se dalo nalézt řešení ve velkém měřítku, které by tuto krizi vyřešilo.

Stovky miliónů lidí žijících v Africe, na Středním východě, Indii a části Číny se s velkým nedostatkem vody musí již vypořádávat, jako součást jejich každodenního života.

Ale to je jen začátek

Pokud se nic neudělá, nedostatek pitné vody nakonec pocítí téměř všichni na celé planetě.

zdroje :http://www.infowars.com,http://www.fao.org,http://www.businessinsider.com,http://themostimportantnews.com,http://waterfortheworld.net,http://www.sovereignman.com,http://www.foodandwaterwatch.org,http://www.accuweather.com,http://endoftheamericandream.com, http://www.businessinsider.com,http://www.bloomberg.com, www.caseyresearch.com, http://www.reuters.com, http://water.org, http://droughtmonitor.unl.edu/, http://themostimportantnews.com, http://www.weather.com, http://theeconomiccollapseblog.com, newswatch.nationalgeographic.com, www.newwest.net

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “25 šokujících faktů, že na Zemi rapidně docházejí zásoby vody

  • Do parlamentů volíte proradné Sörošovy zaprodance, kteří zlikvidovali 60% zemědělské živočišné výroby, produkující hnůj a následně kompost, trávu a listí ti profesní kreténi dehonestovali na odpad, hnojí pole umělými látkami, cestám vody vůbec nerozumí, mraky rozpouští aby Vám mohli sypat na hlavy Chemtrails… a pak se divíte. wictorr@email.cz
    JE TO VÁLKA ELEMENTEM VODY!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*