22letý muž dostal 10 let vězení za urážku islámu na Facebooku

22letý muž dostal 10 let vězení za urážku islámu na Facebooku

Muž z Malajsie byl odsouzen k 10 letům vězení za to, že urazil na internetu islám.

Muž byl odsouzen na 10 let ve vězení za urážku islámu a proroka Mohameda na svém Facebooku, uvedla policie.Stanice CNN uvedla, že 22letý uživatel Facebooku, označený jako „Ayea Yea“, se přiznal k deseti obviněním u soudu v Kuala Lumpur.

Královská malajsijská policie podala obvinění proti třem dalším majitelům účtů na sociální síti ua urážku islámu a proroka Mohameda, podle prohlášení zveřejněného státní tiskovou agenturou Bernama.

Uživatelé Twitteru „AlvinChow333“ a uživatel Facebooku „Danny A’antonio Jr“ popírají obvinění vznesené proti nim, ale budou ve vazbě do soudního procesu, jenž proběhne dne 5. dubna bez možného propuštění na kauci.

Obvinění proti těmto čtyřem bylo učiněno v pátek na základě „ovlivňování udržení harmonie na základě náboženství, zveřejňování jakéhokoli prohlášení k podněcování komunity a nesprávného využívání síťových služeb,“ uvedl generální inspektor policie Tan Sri Mohamad Fuzi Harun.

Paragraf 233 zákona o komunikacích a multimédiích z roku 1998 je určen pro nesprávné používání síťových zařízení nebo síťových služeb.

„Policie obdržela 929 zpráv z celé země o těchto případech a zahájila 16 vyšetřovacích dokumentů v případech spojených s urážkou islámu,“ řekl Mohamad Fuzi ve svém prohlášení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*