21. únor, půl roku do výročí „ruské okupace“

21. únor, půl roku do výročí „ruské okupace“

Pojem ruská okupace je samozřejmě zavádějící, ale na druhou stranu také zavedený. Ostatně i hitlerovská propaganda pracovala s pojmem „Rusko“ a nikoli Sovětský svaz. Z okrajových republik SSSR, pak byli jen jednotliví vládci.

Džugašvili (Stalin) z Gruzie, Chruščov z Ukrajiny a Brežněv Čuvaš. Ale pravdou je, že základem vší moci SSSR bylo velké a mohutné Rusko. A proč jsem právě dnes začal bádat na tou sovětskou okupací? Musím se totiž omluvit, přemýšlel jsem chybně.

Při analýze následků této okupace jsem podlehl mylnému dojmu, že mrtvý jako mrtvý, každý se počítá. Ano, ale každý se počítá jinak. Jinak se počítá těch asi 30 mrtvých z Černobylu a jinak se počítá 30 mrtvých z autobusu.

Co se Černobylu týče, víme o těch černobylských mrtvých ještě po třiceti letech, zatímco vzpomínka na 30 mrtvých v autobusu bledne již za 30 dní nebo dřív. A něco podobného to je i s oběťmi srpnové invaze 1968 a 20 let trvající okupace.

Ty, podobně jako oběti z Černobylu zůstávají v myslích a srdcích lidí podstatně déle, než jakékoli dopravní nehody s desetkrát větším počtem obětí. O ovšem pan Zdenek Horner ve svém dnešním článku Kavkovo „kafkovské“ překrucování skutečnosti a faktů ztrácí úroveň

Článek jsem, na rozdíl od jiných článků, přečetl pozorně a zaujalo mě toto tvrzení autora:

Kavka se rochní ve vypjaté černé kronice filtrované na imigrantské excesy, jakoby ho vůbec nezajímalo, že tato kriminalita je jenom zlomkem celé reálné dennodenní kriminality v celé Evropě. Nehledě na řádově vyšší rizika spojená například s dopravní nehodovostí způsobenou mj. nechráněnými vlakovými přejezdy. Tuto vyfiltrovanou „islámskou“ kriminalitu spojuje s podstatou učení islámu a snad i s vědomým úmyslem touto kriminalitou islamizovat Evropu.

Zdroj: http://horner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=588352

Pan Horner dělá tu samou „úmyslnou chybu“ jako já. Srovnává něco, co je v tom kterém státu nativní, vrozené či přirozené. Úmrtí na dopravní nehody, na kouření, alkohol, obezitu, rakovinu, infarkt a bůhvíco ještě…

… úmrtími „nepřirozenými“, tedy způsobenými cizím vlivem. Tyto úmrtí během sovětské (ale také nacistické) okupace byly úmrtími nepřirozenými a to z toho důvodu, že, kdyby té okupace nebylo, tak by nebylo ani těch úmrtí.

Omlouvám se proto všem, kterých jsem se dotkl tím, jak jsem tento faktor ruské okupace podceňoval.

Na druhou stranu ale musím trvat na tom, že nebýt bezbřehého idealismu reformních komunistů, kteří absolutně nerozuměli situaci a chovali se jako parta idiotů, tak k té ruské okupaci nemuselo vůbec dojít.

A jako přes kopírák, i když zrcadlově obráceně se dnes jakási partička „vítačů“ domnívá, že ze strany Islámu žádné nebezpečí nehrozí. My jsme kdysi měli takový vtípek. Zněl: „Co je tvoje, to je taky moje a co je moje, tak do toho ti nic není“.

Týkalo se to sice komunistické strany, ale je snad postup dnešních islamistických teroristů jiný? Není, násilím a nátlakem chtějí dobýt nová území a jejich teroristické útoky jsou toho jasným dokladem. A jen bloud, či podplacený agent to může vidět jinak.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*