2 ze 3 Němců chtějí, aby Merkelová nebyla německou kancléřkou

2 ze 3 Němců chtějí, aby Merkelová nebyla německou kancléřkou

Téměř 64 procent Němců si nepřeje, aby byla Angela Merkelová znovu zvolena jako německá kancléřka, odhalil průzkum společnosti YouGov. Mezitím, Sociální demokraté (SPD) se tlačí dopředu v průzkumech veřejného mínění, a to navzdory předpovědím, že je jejich popularita na ústupu.

Průzkum ukazuje, že dvě třetiny Němců jsou nespokojeni s Merkelovou, 42 procent chce silně, aby odstoupila, zatímco 22 procent respondentů uvedlo, že by byl „pravděpodobně“ dobrá nápad, zvolit si nového vůdce.

Naopak, 19 procent respondentů uvedlo, že by bylo „pravděpodobně nejlepší“ si Merkelovou ponechat, aby nedošlo ke změně ve vedení v dohledné budoucnosti, zatímco pouze 8 procent respondentů chce pevně, aby byla Merkelová znovu zvolena jako kancléřka.

Merkelová byla u moci 12 let.

Průzkum ukázal pochybnosti o tom, zda může strana CDU vyhrát s Merkelovou v čele – 35 procent Němců si to nemyslí, a jen 19 procent je pro.

Ve stejné době, političtí analytici byli překvapeni, když zjistili, že Sociální demokraté zjevně změnili svůj propad.

Strana vedená Martin Schulzem v prosinci zaznamenala historicky nízká čísla v průzkumech s pouhou 20procentní podporou a s malou nadějí na změnu. Čísla ve prospěch Schulze od té doby rostou a očekává se, že získá další podporu na základě jeho zahraniční a bezpečnostní politiky, podle jiného průzkumu zveřejněného společností YouGov dne 30. ledna.

Schultz přebral otěže své strany po Sigmaru Gabrielovi, který odstoupil na konci ledna. V rozhovoru pro deník Die Zeit v té době, Gabriel uvedl, že upřednostňuje Schultze jako svého nástupce, kvůli jeho „desetiletí trvající opozice proti pravicovému populismu a jeho závazku k sociální spravedlnosti, demokracii a sociální soudržnosti v Evropě.“

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*