18 znamení, že globální ekonomická krize akceleruje

18 znamení, že globální ekonomická krize akceleruje

Spousta lidí, s kterými jsem poslední dobou mluvil, chtějí vědět „kdy to všechno začne“. No, určitě jsou na obzoru nebezpečné časy, ale vše, co musíte udělat, je otevřít oči a podívat se, jak se globální krize rozvíjí. Jak uvidíte níže, dokonce i centrální bankéři vydávají děsivá varování nebezpečí „nových bublin“ a dokonce i Světová banka prohlašuje, že je nyní čas, připravit se na další krizi. Většinu Američanů zajímá jen to, co se děje ve Spojených státech, ale pravdou je, že vážné ekonomické problémy propukají v Jižní Americe, v celé Evropě a v asijských velmocích, jako je Čína a Japonsko. Také nekonečné konflikty na Středním východě mohou kdykoliv přerůst ve velkou regionální válku. Žijeme ve světě, který je stále více nestabilní a lidé musí pochopit, že období relativní stability, které se teď svět těší, je velmi citlivé a nepotrvá dlouho. Níže uvádíme 18 znamení, že se globální ekonomická krize rapidně zrychluje od druhé poloviny roku 2014.

???????????????????????????????

1. Banka pro mezinárodní platby (The Bank for International Settlements) vydala novou zprávu, která varuje o formování „nebezpečných nových bublin“, které by mohly vést k další velké finanční krizi. Vědí centrální bankéři něco, co my ne, nebo se prostě snaží hodit vinu na někoho jiného, za obří nepořádek, který centrální bankéři sami vytvořili?

2. Argentina nezaplatila platbu za dluh ve výši 539 miliónů dolarů a je na pokraji druhé velké platební neschopnosti ve 13 letech.

3. Bulharsko se zoufale snaží uklidnit masivní útoky na banky, u kterých již hrozí, že se vymknou kontrole.

4. Minulý měsíc, byl v domácnostech v eurozóně nejvyšší pokles půjček, který byl kdy zaznamenán. Proč evropské banky právě teď sedí na „svých“ penězích?

5. Počet nezaměstnaných se ve Francii právě vyšplhal na další zbrusu nový rekord.

 6. Ekonomiky v celé Evropě, buďto neukazují žáden růst, nebo se jejich růst rapidně zmenšuje. Podívejte se co na toto téma uvedl nedávný článek v časopisu Forbes :

Italská ekonomika poklesla o 0,1% v prvních třech měsících roku 2014, což odpovídá průměru třech předcházejících čtvrtletí. Po rozšíření o 0,6% ve 2. čtvrtletí 2013, Francie zaznamenala nulový růst. V Portugalsku se snížil růst o 0,7%, po kladných číslech v předcházejících devíti měsících. I když nebyly dostupné údaje pro Řecko a Irsko, tak žádná země neukazuje pokrok. Řecké HDP kleslo o 2,5% v posledních třech měsících loňského roku a Irsko kulhalo vpřed na 0,2 %.

7. Před pár dny bylo oznámeno, že spotřebitelské ceny v Japonsku rostou nejrychlejším tempem za 32 let.

8. Výdaje domácností v Japonsku jsou dole o 8 procent v porovnání se situací před rokem.

9. Americké firmy se topí v množství obrovských dluhů, ale firemní dluhová bublina v Číně je tak špatná, že výše zadluženosti podniků v Číně v podstatě překonal množství podnikových dluhopisů ve Spojených státech.

10. Jeden čínský auditor varuje, že až 80 miliard v úvěrech  v Číně se opírá o padělané transakce se zlatem. Co to udělá s cenou zlata a stabilitou čínských finančních trhů?

11. Míra nezaměstnanosti v Řecku je v současné době 26,7 procenta a míra nezaměstnanosti u mladých lidí je 56,8 procent.


12. 67,5 procent lidí, kteří jsou v Řecku nezaměstnaní byli nezaměstnaní déle než rok.

13. Míra nezaměstnanosti v eurozóně jako celku je 11,8 procent.

14. Evropská centrální banka je tak zoufalá, aby zajistila pohyb peněz v systému, že zavedla negativní úrokové sazby.

15. MMF předpokládá, že existuje 25 procentní pravděpodobnost, že eurozóna sklouzne do deflace do konce příštího roku.

16. Světová banka varuje, že „ nyní je čas připravit se“ na další krizi.

17. Ekonomický konflikt mezi Spojenými státy a Ruskem se nadále prohlubuje. To způsobilo, že se Rusko vzdaluje od amerického dolaru a začíná používat jiné světové měny. Bude to mít vážné důsledky pro globální finanční systém.

I když čísla americké ekonomiky vypadají trochu lépe v druhém pololetí, tak to neznamená, že jsme z nejhoršího venku.

Jak jsem již zdůraznil několikrát, čísla dlouhodobých trendů a dlouhodobých rozvah jsou mnohem důležitější, než ekonomická čísla krátkodobá.

Například, pokud byste šel dnes do obchodu a utratil tisíce dolarů na sladkosti a videohry, tak vaše krátkodobá „hospodářská činnost“ raketově vzroste, ale vaše dlouhodobé finanční zdraví se významně obrátí k horšímu.

Pokud hovoříme o zdraví americké ekonomiky a zdraví celého finančního systému, tak musíme zachovat stejné úvahy v mysli.

Skutečnost, že Spojené státy mají téměř 60 biliónů dluhu, je to, co je skutečně důležité.

Totéž platí pro svět jako celek. Právě teď, občané planety mají dluh více než 223 biliónů dolarů a banky po celém světě mají nejméně 700 biliónů dolarů odhalených derivátů.

Takže nezáleží příliš na tom, zda jdou momentálně krátkodobé ekonomické čísla trochu nahoru. Celý systém je v podstatě chybný a nevyhnutelně se pod svou vlastní vahou zhroutí.

Doufejme, že toto období relativní stability potrvá o něco déle. Je dobré, mít čas na přípravu. Ale bylo by naprosto šílené si myslet, že největší dluhová bublina v historii světa nikdy nepraskne.

Článek vyšel v angličtině zde http://theeconomiccollapseblog.com/archives/18-signs-that-the-global-economic-crisis-is-accelerating-as-we-enter-the-last-half-of-2014

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*