18 lidí zabito po dalším americkém dronovém útoku v Afgánistánu

18 lidí zabito po dalším americkém dronovém útoku v Afgánistánu

Nejméně 18 lidí bylo popraveno, po nejnovějším americkém atentátu ve východním Afgánistánu. Podle místní policie, útok, který se konal v neděli ve východní provincii Kunar, má na svědomí ještě dalších sedm zraněných .

Tato smrtelná „nehoda“, se udála chvíli po náletech prováděných Spojenými státy, které po sobě zanechaly nejméně 10 mrtvých, 29. května, v Afgánistánu v jihovýchodní provincii Paktika.

USA mají na svědomí velké množství cílených zabíjení za pomocí dronů, v mnoha muslimských zemích, jako je Jemen, Pakistán, Afgánistán a Somálsko.

Washington tvrdí, že hlavním cílem těchto dronových útoků jsou bojovníci, ale místní úředníci a svědci tvrdí, že civilisté byli za posledních několik let hlavními oběťmi amerických útoků.


OSN tvrdí, že atentáty za pomocí dronů k cílenému zabíjení, jsou porušením mezinárodního práva.

Spojené státy a jejich spojenci vtrhli do Iráku v roce 2001, jako součást washingtonské takzvané válce proti terorizmu. Útok měl údajně odstranit od moci Taliban, ale nejistota v celé zemi stále roste a to navzdory přítomnosti desítek tisíc amerických vojáků po celé zemi.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*