15 000 bílých jihoafrických zemědělců usiluje o útěk do Ruska

15 000 bílých jihoafrických zemědělců usiluje o útěk do Ruska

Delegace 30 jihoafrických zemědělských rodin dorazila do ruského hospodářského pásma Stavropol, informoval kanál Rossiya 1 TV. Skupina tvrdí, že čelí doma násilným útokům a hrozbám smrti.            

Až 15 000 Boerů, potomků holandských osadníků v Jižní Africe, se plánuje přesunout do Ruska, mezitím co roste násilí plynoucí z vládních plánů vyvlastnit jejich půdu, podle delegace.

„Je to otázka života a smrti – dochází k útokům na nás. Došlo to tak daleko, že politici vyvolávají vlnu násilí,“ řekl médiím Adi Slebus. „Podnebí zde (v regionu Stavropol) je mírné a tato země je vytvořena Bohem pro zemědělství. To vše je velmi atraktivní.“
Nová jihoafrická vláda, vedená prezidentem Cyrilem Ramaphosou, se zavázala vrátit pozemky, které vlastnili bílí zemědělci od roku 1600, černým občanům země. Vláda uvedla, že plánuje ukončit to, co nazývá dědictvím apartheidu, kde je většina území Jihoafrické republiky stále v rukou své menšinové bílé populace.

Lidsko-právní skupiny uvedly, že tato iniciativa vyvolává násilí. V letech 2016-2017 došlo v Jižní Africe k 74 vraždám na farmách a k 638 útokům, zejména proti bílým farmářům, podle údajů skupiny pro práva menšin AfriForum.

Farmáři jsou připraveni přispět k rostoucímu zemědělskému odvětví Ruska, podle kanálu Rossiya 1. Každá rodina je připravena přinést až 100 000 dolarů za pronájem pozemků.

Rusko má 43 miliónů hektarů nevyužité zemědělské půdy. Země nedávno začala rozdávat volnou půdu ruským občanům, aby se věnovali zemědělství. Program rozvoje země, který začal v roce 2014, byl obrovský úspěch.

 

(Infowars/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: ightedition.com)               
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*