1000 dní od hlasování o Brexitu, demokracie v Británii je mrtvá, tvrdí Donald Trump junior

1000 dní od hlasování o Brexitu, demokracie v Británii je mrtvá, tvrdí Donald Trump junior

Syn amerického prezidenta Donalda Trumpa uvedl, že britská premiérka Theresa Mayová by měla poslouchat rady jeho otce o tom, jak vést jednání o Brexitu jako proces, jak vymanit Spojené království z Evropské unie.   

Připomínky Donalda juniora se objevily v článku, který zveřejnil dříve konzervativní deník Daily Telegraph, kde Trump zopakoval předchozí komentáře lídra Brexitu Nigela Farage, který spojil referendum o Brexitu s prezidentskými volbami v roce 2016 a nadcházejícími volbami v roce 2020.Je to už 1000 dní, co lidé ve Spojeném království hlasovalo pro opuštění Evropské unie, ale navzdory téměř třem letům „jednání“ mezi vládou a Evropskou unií se zdá, že má země velice daleko k opuštění EU. Premiérka Mayová dokonce zašla tak daleko, že vyhrožovala zemi zrušením Brexitu, pokud politici nepodpoří její nepopulární a kontroverzní dohodu o Brexitu.

Trump junior přirovnal taktiku neudržitelných postojů britského a evropského uskupení, jenž chce zabránit Brexitu, k pokračujícím útokům na svého otce v USA a uvedl, že boj o nezávislost ještě neskončil a že „obyvatelé Spojeného království a USA musí znovu potvrdit rozhodnutí, které učinili v roce 2016, aby se postavili proti globalistické elitě“.

Trump junior připomněl „zoufalý poslední pokus těch, kteří byli dříve u moci“, zvrátit revoluci z roku 2016 a obzvláště vyjádřil opovržení nad britskou premiérkou Theresou Mayovou, která vedla Spojené království skrze většinu procesů Brexitu a zároveň dosáhla jen nepatrného pokroku pro britský lid.

Trump se rétoricky zeptal, zda sliby Mayové a dalších vrchních politiků v Británii, kteří byl měli ctít  výsledky referenda, jsou jen lest a vyzval britský establishment, aby respektoval demokracii:

Premiérka Theresa Mayová od roku 2016 přislíbila při více než 50 různých příležitostech, že Británie opustí EU dne 29. března 2019. Musí tento slib splnit.           

Ale paní Mayová ignorovala radu mého otce a nakonec proces, který měl trvat jen několik málo měsíců, se stal letitou patovou situací a ponechal Brity v nejistotě.        

Nyní se čas prakticky vyčerpal a téměř vše je ztraceno – přesně tak, jak doufaly evropské elity. Někteří politici podporující Brexit dokonce navrhují, aby se sama Mayová pokusila sabotovat Brexit tím, že bude trvat na tom, aby Parlament souhlasil s dohodou, která v podstatě drží Británii v patové situaci.              

Trump junior poznamenal, že rychle se blížící termín Brexitu, ke kterému mělo dojít v pátek 29. března, byl téměř jistě zrušen, aby politická třída měla ještě více času než téměř tři roky, které již měla, a napsal se zjevnou lítostí, že demokracie ve Velké Británii je úplně mrtvá.

Zdá se, že komentář vysoce profilovaného syna prezidenta Spojených států odráží široký skepticismus mezi britskými voliči ohledně záměru klíčových vrcholných osob v politice Spojeného království a EU. Průzkum provedený deníkem Telegraph odhalil, že 44% britských respondentů se domnívá, že vláda se od prvního dne rozhodla, že bude Brexit sabotovat. Jen 27 procent respondentů tomu nevěří.

Možná ještě více znepokojující bylo zjištění, že 68% respondentů nedůvěřuje poslancům Parlamentu ohledně Brexitu. 61% respondentů uvedlo, že si myslí, že Brusel, domov institucí Evropské unie, pracuje na tom, aby potrestal Británii, že je během Brexitu tak nepružná.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “1000 dní od hlasování o Brexitu, demokracie v Británii je mrtvá, tvrdí Donald Trump junior

  • Demokracie v EU je mrtvá. Pokud svolí k hlasování, opakuje se tak dlouho, dokud nedopadne dle představ papalášů. Viz referendum v Irsku.
    Je na čase ten nesmysl rozpustit a začít spolupracovat na rozumné úrovni a ne diktovat každodenní detaily našich životů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*