100 migrantů se přiřítilo do francouzského přístavu a vtrhlo na trajekt při „koordinovaném útoku“

100 migrantů se přiřítilo do francouzského přístavu a vtrhlo na trajekt při „koordinovaném útoku“

Francouzský přístav Calais upadl do chaosu poté, co se více než 100 migrantů vrhlo na trajekt do Spojeného království v tom, co policie nazvala „koordinovaným útokem“.

Dav migrantů narušil vysoce zabezpečenou oblast a za pomocí člunů a žebříků se mu podařilo dostat se na palubu lodi společnosti DFDS Seaways. Někteří z nich se vyšplhali na vrchol lodního komínu a jiní se ukryli ve ventilačním systému, informoval deník Daily Mail.    Přístav byl dočasně uzavřen, což způsobilo, že některé lodě uvízly na moři a přinutilo ostatní, aby zrušili svou plánovanou cestu, protože úřady se pustily do pátrací a záchranné mise trvající déle než 12 hodin.

Týmy pro krizové situace údajně bojovaly s obtížnými povětrnostními podmínkami v pokusu odchytit vetřelce na lodi a vedle ní a byly také nuceny zachránit dva, kteří spadli před palubu.

Více než 40 migrantů bylo zatčeno, přičemž většina z nich byla propuštěna pouze s varováním, píše EuroNews.         

Dvacet podezřelých se má objevit u soudu a jeden 36letý muž z Mali, jenž byl označen jako „organizátor“ operace byl odsouzen na čtyři měsíce, podle listu Intelligence Fusion.

„Jednalo se o koordinovaný a souběžný útok, který neumožnil policii, jež měla příliš málo pracovníků, zasáhnout,“ řekl mluvčí policejní unie Gilles Debove.

Úředníci tvrdí, že eskalace počtu migrantů, kteří se pokoušejí překročit britská kanál, je v důsledku blížícího se termínu na Brexit. Jeden zdroj řekl deníku Daily Mail, že je „to něco, co bychom měli ve větší míře očekávat v příštích týdnech.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*