100 000 muslimů se přihlásilo na polygamní seznamku

100 000 muslimů se přihlásilo na polygamní seznamku

Na webové stránky, které pomáhají muslimským mužům nalézt „druhé manželky“ v Británii, se zaregistrovalo více než 100 000 uživatelů. Tato praxe, která se týká žen často mladších, než jsou jejich manželé, je označována za fyzické zneužívání a dokonce i za obchodování s lidmi.

Ve Spojeném království jsou polygamní sňatky – v nichž má osoba více než jednu ženu – uznávané pouze tehdy, pokud k nim došlo v zemích, kde je tato praxe legální. Britský zákon však nezastavuje neregistrované náboženské obřady.

Většina muslimů v Británii polygamii nepraktikuje, ale některé interpretace islámu říkají, že se člověk může oženit s dvěma, třemi nebo čtyřmi ženami, pokud se muž bude ke každé chovat spravedlivě a náležitě.

Tvůrce SecondWife.com Azad Chaiwala tvrdí, že webová stránka byla vytvořena na základě jeho „potřeby“ a „myslí si, že se v této situaci bude nacházet více lidí.“„Existují i jiné podvodné způsoby, jak to udělat – milostný poměr, prostituce atd. – a ty nejsou nutně pro vztahy dobré,“ uvádí BBC.

„Tyto jsou více čestné.“

Přibližně 100 000 lidí se zaregistrovalo  – s tím, že mužů bylo třikrát více, uvedl Chaiwala, který zároveň popřel, že by byla webová stránka jen pro muže.

„Je k tomu potřeba dvou lidí, chlap to nemůže udělat sám. Máme tolik úspěšných manželství a tolik žen se zaregistrovalo. Oni se rozhodli vstoupit do tohoto typu vztahu.“

Yasmin Rehman z Centre for Secular Space řekl deníku Daily Mail, že internetová stránka je „hluboce nebezpečná“ a vyzval politiky, aby zakročili.

„On propaguje nerovnost a vykořisťování žen a podkopává to, o čem je manželství. A vydělává z toho peníze.“

Rehman, který je také muslimem, dodal: „Myslím, že porušuje zákon – každý další by podléhal zákonům o polygamii.

„Setkal jsem se s ženami, které byly součástí nelegálního obchodu, a dělaly prostitutky. Jsem znechucený, že je to akceptováno. Muslimské ženy proti tomu bojují po celém světě, některé velmi riskují.“

Chaiwala uvedl, že jeho webové stránky neporušují zákon a tvrdí, že to „ženám prospívá“.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: SecondWife.com)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*