10 Konspiračních teorií, které se staly skutkem

10 Konspiračních teorií, které se staly skutkem

Navzdory tomu, že pojem „konspirační teorie“ se stal zbraní establishmentu jako nadávka proti každému, kdo zpochybňuje oficiální příběh jakéhokoliv vládního prohlášení, existuje mnoho příkladů historie spiknutí, které se ukázaly být pravdivé.

Pojďme se podívat na deset příkladů;

1. Operace AJAX a teror pod falešnou vlajkou

Představa, že vlády a zpravodajské agentury provádějí akty terorismu pod falešnou vlajkou, byla dlouho posměchem a média hlavního proudu je vždy označovala za konspirační teorie, přesto, že existuje nepřeberné množství historicky doložených případů.

Po desetiletích popírání, v srpnu 2013 CIA nakonec přiznala svou roli v inscenaci převratu v Íránu, která vedla ke svržení Mohammada Mossadeghe v roce 1953 pod záštitou operace AJAX.

Pod AJAX, CIA dohlížela na tajnou operaci, která zahrnovala akty teroru pod falešnou vlajkou, která si vyžádala životy asi 300 lidí.

Foto : Wikimedia Commons
Foto : Wikimedia Commons

2. Tonkinský záliv

4. srpna 1964, prezident Lyndon Johnson vystoupil v národní televizi a prohlásil k národu, že Severní Vietnam napadl lodě USA.

Opakované násilí páchané proti ozbrojeným silám Spojených států musí být odpovězeno nejen s obranným upozorněním, ale s konstruktivní odpovědí. Tato odpověď probíhá mezi tím, co k vám hovořím,“ prohlásil Johnson.

Kongres brzy schválil rezoluci Tonkinského zálivu ( Gulf of Tonkin Resolution), která schválila Johnsonovi, provést vojenskou operaci proti Severnímu Vietnamu. V roce 1969 bojovalo v jihovýchodní Asii více než 500 tisíc vojáků.

Johnson a jeho ministr obrany Robert McNamara takto napálili Kongres a americký lid. Ve skutečnosti, Severní Vietnam nezaútočil na loď USS Maddox, jak Pentagon tvrdil a „jednoznačný důkaz“ o „nevyprovokovaném“ druhém útoku na válečnou loď USA byla lest.

3. Operace Gladio : Státem sponzorovaný teror svalující vinu na levici

Po Druhé světové válce, CIA a britská MI6 spolupracovali prostřednictvím NATO v operaci Gladio, úsilí o vytvoření „ tajné armády“ k boji proti komunismu v případě sovětské invaze do západní Evropy.

Gladio rychle překročili své původní poslání a stali se skrytou teroristickou sítí skládající se z pravicových milic, z prvků organizovaného zločinu, agentů provokatérů a tajných vojenských jednotek. Tyto tajné armádní jednotky působily ve Francii, Belgii, Dánsku, Nizozemsku, Norsku, Německu a Švýcarsku.

Gladio „strategie napětí“ byla navržena tak, aby učinili z levicových politických skupin v Evropě teroristy a vystrašili obyvatelstvo, aby hlasovalo pro autoritářské vlády. Za účelem provedení tohoto cíle, Gladio družstva provedla řadu smrtících teroristických útoků, s kterých vinili levičáky a marxisty.

V srpnu 1980, Gladio agenti bombardovali vlakové nádraží v Bologni, kde zabili 85 lidí. Zpočátku vinili Rudou brigádu, ale později bylo zjištěno, že byla za útoky zodpovědná hlava zednářské lóže P2 a tajné policie Licio Gelli. Jiné fašistické skupiny, včetně Avanguardia Nazionale a Ordine Nuovo, byly mobilizovány a zapojeny do teroru.

Operace Gladio si nakonec vyžádala životy stovek lidí z celé Evropy.

Podle Vincenza Vinciguerra, teroristy Gladia, který si odpykává doživotní trest za vraždu policisty, byl důvod založení Gladia jednoduchý. Byl navržen tak, aby přinutil italskou veřejnost, aby se obrátila na stát s požadavky zaručení větší bezpečnosti. To je politická logika, která se skrývá za všemi masakry a bombovými útoky, které zůstávají bez trestu, protože stát nemůže odsoudit sám sebe, nebo prohlásit, že je stát odpovědný ta to, co se stalo.

 4. Operace Northwoods

V tajné válce proti komunistickému režimu na Kubě v rámci CIA operace Mongoose, Sbor náčelníků štábu USA jednomyslně navrhl státem podporované teroristické činy ve Spojených státech.

Plán zahrnoval sestřelení unesených amerických letadel, potopení lodí USA a střílení Američanů na ulicích Washingtonu DC. Tyto pobuřující plány také zahrnovaly zinscenovanou pohromu NASA, která by připravila o život astronauta Johna Glenna.

Otřesen trapným selháním CIA zpackané invaze v Zátoce sviní na Kubě, prezident Kennedy odmítl plán v březnu 1962. O několik měsíců později, Kennedy popřel autora plánu, generála Lymana Lemnintzera, druhého nejvyššího státního důstojníka armády.

V listopadu 1963, byl Kennedy zavražděn v Dallasu.

5. Gleiwitz incident

Glewitz incident se vztahuje na operaci pod falešnou vlajkou provedenou nacisty 31. srpna 1939, během které jednotky SS zaútočily na německou rozhlasovou stanici a poté vinily z útoku polské vojáky.

Němečtí agenti oblečeni v polském vojenském oděvu obsadili rozhlasovou stanici, která se nachází blízko hranic s Polskem, předtím, než odvysílali krátkou propagandistickou zprávu v polštině. Poté zabili zajatce koncentračního táboru, kteří byli také oblečeni v polských uniformách a nechali je na místě, aby incident vypadal jako akt polské agrese. Hned další den Německo napadlo Polsko.


Devět dní před incidentem, Hitler řekl svým generálům, „ budu poskytovat propagandistický casus belli. Na důvěryhodnosti nezáleží. Vítěz nebude tázán, zda má pravdu.“

6. Tabákové společnosti záměrně přidávají návykové chemické látky do cigaret.

Spiknutí nejsou vždy povahou veřejné správy, mohou být také zaměřeny na spotřebitele. Jak oznámila BBC, tabákové společnosti ve Spojených státech byly přistižené, jak záměrně upravují složení cigaret k závislosti, včetně přidávání chemických látek, které podporují závislost na výrobku a dávají cigaretám lepší chuť.

Clive Bates, ředitel ASH prohlásil, že tento objev odhalil „skandál ve kterém tabákové společnosti vědomě používají přísady, které činí jejich špatné výrobky ještě horší.“

7. Operace Rychle a zběsile

Operace Rychle a zběsile, pod kterou Obamova administrativa pašovala zbraně mexickým drogovým bossům, ve zjevné snaze vystopovat zbraně a dostat drogové gangy, byla ve skutečnosti součástí spiknutí k démonizaci druhého dodatku.

Dokumenty získané CBS News v prosinci roku 2011 dokazují, že AFT agenti se radili, jak by mohli propojit zbraně zapojené do mexického násilí se zbraněmi prodejců se sídlem v USA s cílem zavedení přísnější kontroly zbraní u občanů Spojených států.

 

8. NSA špionážní a masivní dohled

Když v roce 1990 aktivisté a mediální osobnosti varovali před obrovskou domácí špionážní operací NSA, bylo s nimi zacházeno jako z paranoidními kospiračními teoretiky.

Více než deset let před odhalením Snowdena, byla NSA zaneprázdněna se špehováním a zaznamenáváním veškeré elektronické komunikace celého světa v rámci programu Echelon.

V roce 1999, australská vláda přiznala, že byla součástí NSA globálního sledovacího programu Echelon ve spojenectví s USA a Velkou Británii, které mohly poslouchat „každý mezinárodní telefonní hovor, fax, e-mail, nebo rozhlasové vysílání,“ na planetě.

Navíc, zpráva Evropského parlamentu v roce 2001 uvedla, že „ jsou v rámci Evropy, všechny e-maily, telefonní a faxové komunikace běžně sledovány,“ agenturou NSA.

9. CIA a obchod s drogami

Centrální zpravodajská agentura (CIA) byla zapletena do provozu obchodu s drogami po celém světě, stejně jako v tuzemsku, zejména během kauzy Irán-Contra, pod kterou pracovníci Contra pašovali kokain do Spojených států s požehnáním CIA, kteří následně distribuovali kokain do Los Angeles, se zisky, které proudily zpět Contras.

Bývalý policejní důstojník Michael Ruppert také vypověděl, že byl svědkem CIA obchodu s drogami.

Vrchní mexičtí drogoví magnáti, jako Jesus Vicente Zambada Niebla vystoupil na veřejnosti s tvrzením, že byl najatý americkou vládou pro provoz obchodu s drogami. K dispozici je obsáhlý soubor důkazů, které potvrzují, že CIA a američtí bankovní giganti jsou nejlepší hráči v globálním obchodu s drogami v hodnotě stovek miliard dolarů ročně. Informace se dostaly na veřejnost díky stoupencům zesnulého Garyho Webba.

10. CIA pistole na infarkt

Během svědectví v Senátu v roce 1975 ohledně nezákonných aktivit ze strany CIA, bylo odhaleno, že agentura vyvinula šipkovou zbraň schopnou způsobit infarkt. „ V prvním televizním jednání, které se konalo v místnosti senátorského klubu, byla představena CIA šipková zbraň, aby se zvýraznilo, že CIA přímo porušuje prezidentský příkaz tím, že hromadí toxiny, které mohou zabít tisíce lidí,“ stálo na webové stránce Senátu.

Smrtící jed rychle vstupuje do krevního oběhu a způsobí infarkt. Jakmile dojde u oběti k infarktu, jed denaturuje tak rychle, že je velmi nepravděpodobné, že by pitva zjistila jiné příčiny infarktu, než přirozené. Zní to jako perfektní zbraň Jamese Bonda že? Přesto si to vše můžete ověřit ve svědectví Kongresu,“ píše Fred Burks.

Šipka této tajné zbraně CIA může proniknout skrz oblečení a zanechá pouze malou červenou tečnu na kůži. Zasažená oběť smrtící šipkou může cítit, jako by ji kousl komár, nebo nemusí cítit vůbec nic. Jedovatá šipka se zcela rozloží po zasažení cíle.

Burks naznačuje, že Mark Pittman, reportér, který předpověděl finanční krizi a odkryl machinace ve Federálních Rezervách (FED), které vedly k podání žaloby společnosti Bloomberg na bankovní kartel, mohl být zavražděn touto zbraní CIA.

Pokračování příště

zdroj : http://www.infowars.com
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*