10.000 vojáků bude i nadále střežit ulice ve Francii

10.000 vojáků bude i nadále střežit ulice ve Francii

Francie plánuje ponechat 10.000 vojáků v ulicích po celé zemi kvůli nedávným teroristickým útokům, které stály 17 životů a šokovaly v lednu francouzský národ.

V prohlášení vydaném ve středu, kancelář prezidenta Francoise Hollanda uvedla, že hrozba teroristických útoků ve Francii je vysoká.

Prohlášení, které bylo zveřejněno po zasedání nejvyšších ministrů,také stálo, že francouzská hlava státu se rozhodla ponechat 10.000 vojáků na území Francie na k podpoře bezpečnostních složek ministerstva vnitra.

Foto: PressTV
Foto: PressTV

Na základě rozhodnutí, 7000 vojáků bude zasláno především k „sledování a ochraně náboženských památek, které jsou zvláště ohrožené.“

Podle francouzského ministra obrany Jean-Yvese Le Driana, zůstanou vojáci nasazeni alespoň „do začátku léta.“

Dne 7. ledna došlo v Paříži k napadení kanceláře satirického časopisu Charlie Hebdo, teroristy přidruženými teroristické skupině al-Kajda, po kterém zemřelo 12 lidí.

9. ledna, policie osvobodila zajatce ze supermarketu ve východní provincii Porte de Vincennes, zabitím ozbrojeného útočníka identifikovaného jako Amedy Coulibaly, který byl teké podezřelým ze zabití policejní příslušnice na jihu Paříže v předešlém dnu. Coulibaly zabil čtyři rukojmí, než přišel o život.

Francie poté nasadila 10.000 vojáků k ochraně citlivých míst v návaznosti na smrtící útoky v Paříži.

Vojáci také střeží stanice, budovy médií a další potencionální cíle.

Asi 1400 lidí, včetně celých rodin údajně opustily Francii, aby se připojily k řadám skupin Takfiri v Sýrii a Iráku, z nichž se údajně mnozí vrátili.

 

PressTV/ Tomas Daleko
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*